Poslanecké zemětřesení: Dominik Feri jako hvězda, jiné tváře končí

Dominik Feri v teplickém zastupitelstvu v roce 2014. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dominik Feri v teplickém zastupitelstvu v roce 2014. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY /VOLBY 2017/ - Z Poslanecké sněmovny odchází mnoho poslanců, naopak noví přicházejí. SeveročeskýDeník.cz sestavil přehled nováčků a matadorů, kteří v politice, zdá se, končí.

Reklama

Končící ministr kultury Daniel Herman se nedostal do Poslanecké sněmovny. Přitom za svoji stranu KDU-ČSL kandidoval v Praze z prvního místa. Stejný osud potkal i jedničku na kandidátce KSČM Martu Semelovou.

Do poslanecké sněmovny se nevrátí ani ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ta byla lídrem ČSSD v Libereckém kraji. Strana v tomto kraji žádný mandát nezískala.

Končí i někdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který neuspěl v jižních Čechách.

Tento osud potkal i Milana Urbana, rovněž dlouholetého poslance ČSSD. Ten neuspěl ve středních Čechách. Post neobhájil ani předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák.

Zvolení do sněmovny se nedočkal také šéf pražské organizace ODS a dvojka na stranické kandidátce Filip Humplík.

Mezi další známé tváře, které se nedostaly do sněmovny patří členové TOP 09 Martin Plíšek a místopředseda strany Marek Ženíšek.

Do Sněmovny se nevrátí ani bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který vedl kandidátku strany v Královéhradeckém kraji.

Končí i poslanec Michal Kučera, který se nedostal za TOP 09 zpět do Sněmovny, neboť strana v Ústeckém kraji nezískala přes pět procent.

V poslanecké lavici končí i Josef Šenfeld, poslanec KSČM z Litoměřicka.

Naopak skokanem roku nejen v TOP 09 je Dominik Feri, který byl na 36. místě pražské kandidátky. Je tak nejmladším poslancem.

SOUVISEJÍCÍ: Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře