Policie uzavřela hranice s Rakouskem. Na pomoc je schopna dorazit i armáda
Severní Čechy - Policie postavila hlídka na všechny hraniční přechody mezi Českem a Rakouskem, připravena je i armáda. Hranice mezi Ústeckým krajem a Saskem jsou bez trvalých hlídek a jsou průjezdné.
Počet policistů se zvýšil z 200 na 720. Místo 14 je nyní pod kontrolou 20 hraničních přechodů a průběžně je hlídána i tzv. zelená hranice.
Nasazeni jsou policisté z devíti krajů a nově také celníci.
Kontroly jsou v Jihomoravském kraji na hraničních přechodech železnice Břeclav, Poštorná, Valtice, Mikulov, Hevlín, Hatě, železnice Znojmo, Hnánice a Vratěnín.
V jižních Čechách na hranicích Zadní Zvonková, Přední Výtoň, Studánky, Horní Dvořiště - železnice, Dolní Dvořiště, Nové Hrady, České Velenice, České Velenice - železnice, Halámky, Nová Bystřice a Slavonice.
Běženci podle cizinecké policie cestují v současné době v malých skupinách. Nejčastěji v autech, autobusech nebo pěšky. Naopak vlakem už není u běženců oblíbený, proto se policie zaměřuje na kontrolu vozidel.