Policie uzavřela hranice s Rakouskem. Na pomoc je schopna dorazit i armáda

Policejní akce zaměřená na migranty. Foto: archiv Policie ČRPolicejní akce zaměřená na migranty. Foto: archiv Policie ČR

Severní Čechy - Policie postavila hlídka na všechny hraniční přechody mezi Českem a Rakouskem, připravena je i armáda. Hranice mezi Ústeckým krajem a Saskem jsou bez trvalých hlídek a jsou průjezdné.

Reklama

Počet policistů se zvýšil z 200 na 720. Místo 14 je nyní pod kontrolou 20 hraničních přechodů a průběžně je hlídána i tzv. zelená hranice.

Nasazeni jsou policisté z devíti krajů a nově také celníci.

Kontroly jsou v Jihomoravském kraji na hraničních přechodech železnice Břeclav, Poštorná, Valtice, Mikulov, Hevlín, Hatě, železnice Znojmo, Hnánice a Vratěnín.

V jižních Čechách na hranicích Zadní Zvonková, Přední Výtoň, Studánky, Horní Dvořiště - železnice, Dolní Dvořiště, Nové Hrady, České Velenice, České Velenice - železnice, Halámky, Nová Bystřice a Slavonice.

Běženci podle cizinecké policie cestují v současné době v malých skupinách. Nejčastěji v autech, autobusech nebo pěšky. Naopak vlakem už není u běženců oblíbený, proto se policie zaměřuje na kontrolu vozidel.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře