Policie obvinila z údajné korupce libereckého hejtmana Martina Půtu

Liberecký hejtman Martin Půta. Foto: archiv Liberecký kraj
Liberecký hejtman Martin Půta. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberec - Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN) měl podle policie přijmout úplatek za projekt rekonstrukce kostela Máří Magdalény v Liberci. Kromě toho ho policie podezírá ze zneužití pravomoci.

Reklama

"Moje obvinění v kauze rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci považuji za komplot a budu se proti němu bránit," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz Martin Půta. "Byl jsem pozván na Policii ČR k podání vysvětlení a zároveň mi bylo sděleno obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku. Prohlašuji, že sdělené obvinění je naprosto neopodstatněné, jsem nevinen, nepřijal jsem nikdy žádný úplatek v jakékoliv formě."

Martin Půta je předsedou Regionální rady ROP Severovýchod. "Prohlašuji, že veškeré kroky, které jsem ve věci projektu rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci jako předseda Regionální rady ROP Severovýchod konal, byly vedeny výhradně v zájmu řádného hospodaření s finančními prostředky EU. Projekt byl v rámci ROP Severovýchod zařazen mezi rizikové se zvláštním režimem, opakovaně a vícestupňově kontrolován," konstatoval liberecký hejtman a předseda STAN.

Právě z tohoto postu Martin Půta dočasně odejde. Funkce se ujme místopředseda a bývalý předseda Starostů Petr Gazdík.

ČTĚTE:  Policie si přišla pro expolitika ODS. Zajímá se o projekty z ROP Severovýchod

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře