Padne nemocnice v Rumburku na kolena? Lužická nemocnice nemá zastání ani u krajských zastupitelů

Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK - Bude fungovat nemocnice s akutní péčí v Rumburku? Nebo aspoň ve Šluknovském výběžku? Po dalším dějství to není zcela jisté. Přesto vedení Rumburku tvrdí, že nemocnici zachrání.

Reklama

Městská nemocnice v Rumburku marně hledá strategickéhé partnera. Vedení Rumburku nejprve oslovilo Ústecký kraj, poté vypsalo tendr, společnost Penta Hospitals CZ nakonec zájem ztratila.

Do hry se měla vrátit Krajská zdravotní sdružující pět nemocnice v kraji, avšak ani krajští zastupitelé nedali zelenou tomu, aby Ústecký kraj převzal zadluženou Lužickou nemocnici.

SOUVISEJÍCÍ: Krajská zdravotní prý zájem o Lužickou nemocnici v Rumburku nemá

S požadavkem na obnovení jednání o zajištění akutní péče pro 55 tisíc obyvatel se na kraj obrátilo město Rumburk a také někteří starostové ze Šluknovského výběžku.

Neuspěli. A v táboře starostů ze Šluknovského výběžku zavládlo zklamání.

Starostové se přejí, aby na Šluknovsku byla zachráněna dvě hlavní oddělení s akutní a lůžkovou péčí - a to interna a chirurgie.

SOUVISEJÍCÍ: Starostové Šluknovského výběžku chtějí zachovat nemocnici v Rumburku. Vrátí se do hry kraj?

Město Rumburk jako vlastník společnosti Lužická nemocnice a polklinika podle slov starosty Jaroslava Sykáčka (ČSSD) bude nadále nemocnici finančně podporovat, přestože jen za rok 2017 bude muset město dokrývat ztrátu nemocnice ve výši zhruba 30 milionů korun.

Ústecký kraj prostřednictvím Krajské zdravotní plánuje zajišťovat zdravotní péči ve Varnsdorfu. Avšak nemá jít o nemocnici s akutní péčí a lůžky.

Podle předsedy představenstva Krajské zdravotní Jiřího Nováka (KSČM) je plán propojit Varnsdorf  s děčínskou nemocncí.

"Máme na to tým, který to má rozpracované. Ta naše filozofie je to propojit s děčínskou nemocnicí, a to včetně kyvadlové přepravy," cituje Nováka web Českého rozhlasu Sever.

Reklama

Hodnocení

1.44 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře