Omezte hazard, žádá nová iniciativa Ústí BEZ hazardu

Bude v Ústí nad Labem omezování hracích automatů na území města? Foto: Policie ČRBude v Ústí nad Labem omezování hracích automatů na území města? Foto: Policie ČR

Ústí n/L. - V Ústí nad Labem vznikla nová občanská iniciativa Ústí BEZ hazardu. Důvodem je snaha omezit hrací automaty ve městě, kterého chce iniciativa docílit konáním místního referenda.

Reklama

"Naše iniciativa Ústí BEZ hazardu chce na podzm roku 2014 uspořádat místní referendum o nulové toleranci heren s automaty na území města Ústí nad Labem. Jako nejvhodnější termín se nám jeví komunální volby 2014, během kterých se očekává vyšší účast, než-li u voleb ostatních," řekl zástupce iniciativy Václav Pištora.

Aby iniciativa mohla referendum spustit, musí pro něj sesbírat minimálně 10 % podpisů oprávněných voličů, což v případě Ústí nad Labem je 8 tisíc lidí. "Petici jsme právě spustili a petiční archy se nám plní prvními jmény. Lidé mohou petiční arch získat na našem webu www.ustibezhazardu.cz, vytisknout si ho a sesbírat podpisy svojí rodiny a známých. Bez pomoci občanů Ústí neuspějeme,“ uvedl Václav Pištora.

Iniciativa Ústí BEZ hazardu spolupracuje s občanským sdružením Občané proti hazardu. "Podporujeme a vítáme místní ústeckou iniciativu a kolegům poskytujeme zázemí v podobě jak právní pomoci, tak našich zkušeností, nabytých při spolupráci na regulaci hazardu s mnoha českými radnicemi, policií a odborníky na závislosti," řekl předseda o.s. Občané proti hazardu Martin Svoboda.

Podobné iniciativy za zákaz hazardu v severních Čechách probíhají i v jiných městech. Třeba v Litvínově, Bílině, Litoměřicích, Lovosicích či Liberci.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře