Omezení hazardu v Ústí se blíží. Do hry naskakuje ODS s ČSSD

Ústí nad Labem možná na podzim čeká referendum. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduÚstí nad Labem možná na podzim čeká referendum. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Kauzu omezení či úplné zrušení heren na území města Ústí nad Labem začalo více zajímat i klasické strany jako ODS a ČSSD. K referendu proti hazardu se připojilo i hnutí PRO Ústí.

Reklama

„Strany barikády jsou nyní nastaveny následovně. Na jedné straně naše původní občanské referendum, ve kterém se bude férově a jasně hlasovat o konci nebo pokračování heren v Ústí, dále rozmělněné nejasné referendum ODS, ve kterém se v druhé otázce počítá se zachováním velkého množství heren a vysokým korupčním prostředím při jejich rozklíčování, a v poslední řadě vyhláška o nulové toleranci, kterou navrhuje ČSSD," vysvětluje pro SeveročeskýDeník.cz Václav Pištora z iniciativy Ústí BEZ hazardu.

"Vyhlášku ale lze oproti referendu klidně na dalším zastupitelstvu zpětně odvolat, výsledek referenda je naproti tomu nepřehlasovatelný. Je třeba počítat s velkým tlakem lobby provozovatelů automatů. Naše občanské referendum s jednou otázkou o nulové toleranci proto považujeme za nejlepší řešení," konstatuje Václav Pištora. Ten bude při podzimních komunálních na kandidátce PRO Ústí.

Právě toto nově zformované hnutí se zapojilo do sbírání podpisů v ulicích města, tak jako iniciativa Bijte na poplach.

„Věřím, že se nám transparentní referendum bez ústupků lobby hazardu podaří vyvolat, dokážeme to ale pouze s podporou lidí v našem městě, proto nám pomožte se sběrem," burcuje Martin Hausenblas z PRO Ústí.

"Zpočátku naši iniciativu nikdo nebral vážně, ale nyní, když je patrné, kolik Ústečanů chce herny řešit, se začínají z ničeho nic angažovat i strany, které jsou nyní v zastupitelstvu," dodává Václav Pištora.

Aby se místní referendum moho konat, iniciativa potřebuje sesbírat devět tisíc podpisů. Případné referndum by se konalo v termínu komunálních voleb, podle odhadů 10. a 11. října 2014. Předpokládaný konec sběru podpisů je podle iniciativy Ústí BEZ hazardu polovina července 2014.

ČTĚTE: Ústecký magistrát finalizuje opatření proti hazardu. Petici už podepsalo 4000 lidí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře