Omezení hazardu v Ústí se blíží. Do hry naskakuje ODS s ČSSD

Ústí nad Labem možná na podzim čeká referendum. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduÚstí nad Labem možná na podzim čeká referendum. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Kauzu omezení či úplné zrušení heren na území města Ústí nad Labem začalo více zajímat i klasické strany jako ODS a ČSSD. K referendu proti hazardu se připojilo i hnutí PRO Ústí.

Reklama

„Strany barikády jsou nyní nastaveny následovně. Na jedné straně naše původní občanské referendum, ve kterém se bude férově a jasně hlasovat o konci nebo pokračování heren v Ústí, dále rozmělněné nejasné referendum ODS, ve kterém se v druhé otázce počítá se zachováním velkého množství heren a vysokým korupčním prostředím při jejich rozklíčování, a v poslední řadě vyhláška o nulové toleranci, kterou navrhuje ČSSD," vysvětluje pro SeveročeskýDeník.cz Václav Pištora z iniciativy Ústí BEZ hazardu.

"Vyhlášku ale lze oproti referendu klidně na dalším zastupitelstvu zpětně odvolat, výsledek referenda je naproti tomu nepřehlasovatelný. Je třeba počítat s velkým tlakem lobby provozovatelů automatů. Naše občanské referendum s jednou otázkou o nulové toleranci proto považujeme za nejlepší řešení," konstatuje Václav Pištora. Ten bude při podzimních komunálních na kandidátce PRO Ústí.

Právě toto nově zformované hnutí se zapojilo do sbírání podpisů v ulicích města, tak jako iniciativa Bijte na poplach.

„Věřím, že se nám transparentní referendum bez ústupků lobby hazardu podaří vyvolat, dokážeme to ale pouze s podporou lidí v našem městě, proto nám pomožte se sběrem," burcuje Martin Hausenblas z PRO Ústí.

"Zpočátku naši iniciativu nikdo nebral vážně, ale nyní, když je patrné, kolik Ústečanů chce herny řešit, se začínají z ničeho nic angažovat i strany, které jsou nyní v zastupitelstvu," dodává Václav Pištora.

Aby se místní referendum moho konat, iniciativa potřebuje sesbírat devět tisíc podpisů. Případné referndum by se konalo v termínu komunálních voleb, podle odhadů 10. a 11. října 2014. Předpokládaný konec sběru podpisů je podle iniciativy Ústí BEZ hazardu polovina července 2014.

ČTĚTE: Ústecký magistrát finalizuje opatření proti hazardu. Petici už podepsalo 4000 lidí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře