Okresní přebor. Kluby na Děčínsku odmítají hrát proti romským fotbalistům

V okresním přeboru na Děčínsku to vře. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czV okresním přeboru na Děčínsku to vře. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Děčínsko - Ve III. třídě fotbalového okresního přeboru na Děčínsku to vře. Týmy odmítají hrát proti romskému klubu TJ Junior Roma Děčín. Fotbalovému svazu se chování ostatních klubů nelíbí.

Reklama

Oficiálním stanoviskem revoltujících klubů není rasismus, ale obava o bezepčnost. Kluby se dokonce dohodly na společném postupu, hráči podepisují petici. K utkáním nenastupují, i za cenu pokut a kontumací.

Situace vypadá tak, že z úvodních čtyř kol soutěže sehrála Roma pouze dva zápasy. Ostatní dva s Františkovem a Rybništěm byly kontumovány.

Děním na Děčínsku se začínala zabývat i fotbalová federace FAČR. Vyslechla znesvářené strany a došlo k dohodě, že k utkáním za romský fotbalový klub nebude nastupovat Patrik Horák, který byl před třemi lety aktérem násilného incidentu při utkání s Lokomotivou Děčín. Tehdy byl disciplinárně potrestán.

Během jednání FAČR neshledala rasový podtext v otázce neuskutečněných utkání a vyzvala všechny zúčastněné, aby odehráli utkání dle rozpisu soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Děčínsko

Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd! Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd!
Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek
Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy

Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč! Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč!
Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky
Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000 Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000


Komentáře