Okamura se procházel s teplickými pejskaři v prázdném parku. Arabové chyběli

Pes, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPes, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Teplice - Každý den i večer je Šanovský park v Teplicích plný arabských lázeňských hostů. Tentokrát byl prázdný. V pátek (24.7.2015) se po něm procházel poslanec Tomio Okamura s dalšími pejskaři, kteří akci pojali jako protest.

Reklama

Tomio Okamura šel v čele skupiny lidí z Teplic, kteří se již podruhé rozhodli se psy projít Šanovským parkem. Akce byla namířena proti arabským hostům, kteří si park oblíbili a každý večer v něm piknikují.

Obyvatelé města i samotné vedení radnice si stěžuje na rušení nočního klidu a nepořádek. Vloni nechal magistrát instalovat cedule s provozním řádem v arabštině, angažoval "překladatele", který má s arabskými hosty lázní komunikovat a vysvětlovat pravidla, která platí v Česku.

Přestože Arabové jsou v Teplicích zhruba již dvacet let, letos i v souvislosti s napětím uprchlické krize a tzv. Islámským státem v lázeňském městě narůstá napětí. V nedalekých Modlanech má být postaveno několik obytných domů výhradně pro arabskou klientelu.

Akce zaměřená na venčení psů je jedním z témat teplické veřejnosti. Část ji podporuje, druhá skupina se domnívá, že jde o zbytečnou provokaci. Arabové byli o akci informováni, proto před 20. hodinou, kdy protestní akce začala, Šanovský park opustili. Skupinu pejskařů doprovázeli policisté.

Tomio Okamura uvedl, že se chce domluvit s cestovní kanceláří, která Araby do Teplic vozí, na sestavení příručky, jak se mají hosté v lázních chovat. Poslanec kritizoval i vedení Teplic a primátora i senátora Jaroslava Kuberu (ODS) za podcenění situace ve městě.

Pejskaři se chtějí v Šanovském parku setkávat každý pátek až do konce prázdnin.

Protestní akci v čele s Okamurou kritizoval teplický radní Dominik Feri (TOP 09). "Nekonstruktivní nápad hromadně venčit psy v parku ukazuje, že nekonečné debaty o uprchlících a islámu vypustily z Pandořiny skříňky i jiné způsoby, jež srazily úroveň společenské diskuse až na samotné dno. Diskuze má mít vždy demokratickou a slušnou podobu a každý problém své řešení. Buranům navzdory chceme udržet naše parky čisté.“

„Lidé z Teplic by se neměli nechat ničím a nikým manipulovat. Je to cílená provokace a příjezd Tomio Okamury jen ukazuje na to, že poslanec si sem přijede pro politické body, řešit nic nechce a nebude,“ dodal Dominik Feri.

ČTĚTE:  Kauza Arabové. Dělníci protestovali v Teplicích proti islamizaci, policie zadržela 5 lidí

Skandál v Teplicích. Na pozemcích pro domy Arabů se objevila prasečí hlava. Koluje i video

Kauza Arabové. V Teplicích chtějí postavit kolonii. Obyvatelé města podepisují petici

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře