Od ledna 2019 budou omezeny autobusové spoje na Litoměřicku, prý chybí řidiči

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICKO, ROUDNICKO - Na Litoměřicku chybí řidiči, od ledna dojde k omezení spojů. To oznámil krajský úřad, který prostřednictvím Dopravní společnosti Ústeckého kraje převezme od Nového roku 2019 autobusové linky v části kraje.

Reklama

Od 1. ledna 2019 bude autobusovou linkovou dopravu na Litoměřicku zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje.

Podle kraje se při přebírání řidičů od stávajícího dopravce TD BUS a.s. ukázalo, že situace v litoměřickém středisku je velmi špatná. "Ústecký kraj je nucen na nezbytně nutnou dobu sáhnout k určité redukci jednotlivých spojů," uvedla v prohlášení mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"Při dojednávání podmínek převodu na DSÚK se ukázalo, že autobusová doprava je v litoměřickém středisku ve velmi špatném, až zbědovaném stavu. Došlo k odchodu několika řidičů již v průběhu roku 2018, další nebyli navzdory dohodám se společností TD BUS a.s. převedeni a působí u tohoto dopravce i nadále, případně jsou ve výpovědní lhůtě. Pro rozjezd Dopravní společnosti Ústeckého kraje v dané oblasti je v současné době k dispozici pouze 18 stálých pracovníků, což nestačí k provozu v plném rozsahu,“ vysvětlil situaci náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

SOUVISEJÍCÍ: Autobusy Ústeckého kraje přebírají veřejnou dopravu i na Litoměřicku a Lounsku

Podle vyjádření kraje je DSÚK nucena přistoupit k určité redukci jednotlivých spojů, která se dotkne zhruba poloviny linek.

"Jde v drtivé většině o spoje po 17. či 18. hodině, mizivé procento se pak týká spojů v brzkých ranních hodinách či během dopoledne. Školní spoje budou zajištěny bez omezení v plném rozsahu. Toto omezení se vztahuje pouze na dobu nezbytně nutnou, než se podaří zajistit dostatek řidičů k pokrytí celé objednávky Ústeckého kraje. Předpokládáme současně, že k najíždění plného provozu bude docházet postupně a v co nejkratší možné době," uvedl kraj v prohlášení.

Omezení se dotkne jak spojů v pracovních dnech, tak spojů víkendových.

Reklama

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře