Od dubna 2015 startuje uzavírka Tyršova mostu v Litoměřicích. Jak se změní autobusy?

Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Uzavírka Tyršova mostu v Litoměřicích se blíží. Změna se dotkne jak řidičů, tak cestujících autobusů. Ústecký kraj zveřejnil opatření, kterými projdou některé linky.

Reklama

Dočasně bude zajištěna přeprava cestujících veřejnou linkovou dopravou v oblasti Dolní Poohří – linka č. X637. Bude vedena objízdnou trasou z důvodu uzavírky Tyršova mostu v Litoměřicích. Uzavírka má trvat od 1. dubna 2015 do 31. ledna 2016.

"Ústecký kraj není investorem rekonstrukce mostu a nebyl dopředu seznámen s rekonstrukcí a tuto skutečnost nemohl při zadávání veřejné zakázky na zajištění dopravní obslužnosti v oblasti Dolní Poohří předvídat," konstatovala mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"Některé spoje budou vedeny po objízdných trasách a je zde předpoklad, že by docházelo k vysokým zpožděním, nestíhání návazností a zákonných přestávek řidičů ve značné části okresu Litoměřice. Proto je nutné zavést novou linku č.X637 po objízdné trase a na jejíž provoz je nutné nasadit 5 vozidel," upřesnila.

Úpravy se týkají například linek 637, 638 (638 je atypická linka - spojuje Bohušovice nad Ohří a Terezín s Pokraticemi), 651 a 683 (všechny ostatní linky začínají/končí obvykle na autobusovém nádraží). Bude zavedena posilová linka X637 v intervalu cca 15 minut.

V Litoměřicích se úpravy týkají například linky 628. V Lovisicích linky směr do Loun. Úpravy se týkají i linky 661. Ta od Lovosic bude ukončena v zastávce Mlékojedy, Obnova.

ČTĚTE:  Dopravní kolaps se blíží. Uzavírka Tyršova mostu změní trasy autobusů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře