Obyvatele ústeckého Střekova štvou ubytovny a smrad. Hádali se zástupci radnice i firem

Lidé kritizují o stav vozovky ulice Žukovova na ústeckém Střekově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czLidé kritizují o stav vozovky ulice Žukovova na ústeckém Střekově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Boučlivá diskuse proběhla v rámci setkání obyvatel ústecké čtvrti Střekov s politiky městského obvodu i zástupci potravinářských firem. Z diskuse ale vyplynulo, že lidi nejvíce trápí ubytovny sociálně slabých obyvatel města.

Reklama

Dva hlavní body měla veřejná diskuse zorganizovaná spolkem Váš Střekov, které se zúčastnila zhruba padesátka lidí. Zápach z provozů areálu bávalé Setuzy řešila mluvčí firmy Spolchemie Group Marie Logrová nebo Miloslav Fránek z firmy Ústí Oils. Samosprávu zastoupila starostka obvodu Střekov Miroslava Lazarová.

Kromě zápachu se řešil i hluk z provozů, ale i stav vozovky na ulici Žukovova. Ta podle kritiků představuje "tankodrom", po kterém jezdí kamiony do průmyslového areálu.

Druhým tématem byly ubytovny, které v posledních letech na Sřekově vznikly. Do soukromých objektů jejich majitelé stěhují problémové občany. Podle radnice samospráva má na tento stav nedostatečné nástroje.

Někteří občané kritizovali město i kvůli tomu, že nemá sociální strategii. Z úst zástupce radnice ale zazněla připomínka, že město zakoupilo objekt v Krásném Březně, kde má vzniknout tzv. sociální bydlení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře