Obyvatele ústeckého Střekova štvou ubytovny a smrad. Hádali se zástupci radnice i firem

Lidé kritizují o stav vozovky ulice Žukovova na ústeckém Střekově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czLidé kritizují o stav vozovky ulice Žukovova na ústeckém Střekově. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Boučlivá diskuse proběhla v rámci setkání obyvatel ústecké čtvrti Střekov s politiky městského obvodu i zástupci potravinářských firem. Z diskuse ale vyplynulo, že lidi nejvíce trápí ubytovny sociálně slabých obyvatel města.

Reklama

Dva hlavní body měla veřejná diskuse zorganizovaná spolkem Váš Střekov, které se zúčastnila zhruba padesátka lidí. Zápach z provozů areálu bávalé Setuzy řešila mluvčí firmy Spolchemie Group Marie Logrová nebo Miloslav Fránek z firmy Ústí Oils. Samosprávu zastoupila starostka obvodu Střekov Miroslava Lazarová.

Kromě zápachu se řešil i hluk z provozů, ale i stav vozovky na ulici Žukovova. Ta podle kritiků představuje "tankodrom", po kterém jezdí kamiony do průmyslového areálu.

Druhým tématem byly ubytovny, které v posledních letech na Sřekově vznikly. Do soukromých objektů jejich majitelé stěhují problémové občany. Podle radnice samospráva má na tento stav nedostatečné nástroje.

Někteří občané kritizovali město i kvůli tomu, že nemá sociální strategii. Z úst zástupce radnice ale zazněla připomínka, že město zakoupilo objekt v Krásném Březně, kde má vzniknout tzv. sociální bydlení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře