Obstrukce ústeckého magistrátu. Kvůli referendu o hazardu město podá trestní oznámení

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Usnesení ústeckého krajského soudu, aby se v Ústí nad Labem ve období komunálních voleb konalo v krajském městě referendum o hazardu, nadzvedlo magistrát. Ten chce podat trestní oznámení i kasační stížnost.

Reklama

„Magistrát města Ústí nad Labem, ačkoliv s rozhodnutím krajského soudu v této věci nesouhlasí, ho musí respektovat. Magistrát města Ústí nad Labem v současné době připravuje další právní kroky. A to jak kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu ČR, tak i trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření z falšování podpisů na podpisových arších," uvedl v prohlášení pro média tajemník ústeckého magistrátu Jiří Javorčák.

Ten oznámil, že ve čtvrtek (18.9.2014) město již odeslalo tzv. blanketní kasační stížnost. "A to bez ohledu na to, že písemné vyhotovení jsme obdrželi, jak je uvedeno výše, teprve dnes. V této blanketní kasační stížnosti je mimo napadení příslušného rozhodnutí krajského soudu uvedeno i to, aby Nejvyšší správní soud přiznal této kasační stížnosti odkladný účinek," konstatoval tajemník. 

Proti krokům města se ohradila iniciativa Ústí BEZ hazardu s hnutím PRO! Ústí, které se podílelo na sbírání podpisů pod petici. Hnutí kandiduje v říjnových komunálních volbách.

„Jedná se o křiklavé příklady obstrukčního přístupu, jímž chtěl magistrát zabránit občanům domoci se vyhlášení referenda. Poukazujeme na ně proto, že od chvíle, kdy soud označil postup magistrátu za vadný a vyhlásil referendum, vedení města kolem sebe začalo kopat a nedokáže přiznat chybu. Připomíná to uraženost a umíněnost, s nimiž radní města před časem vyhlásili válku Činohernímu studiu,“ reagoval Martin Hausenblas.

„Nikdo z nás rozhodně podpisy nefalšoval. Věděli jsme, že magistrát údaje kontroluje, takže by to ani nedávalo smysl. Jestliže k falšování došlo, možná že se na psaní smyšlených údajů do petičních archů domluvili ti, kdo naši petici za vypsání referenda o zákazu hazardu chtěli zpochybnit,“ uvedl Karel Karika, organizátor sběru podpisů. V říjnových volbách kandiduje do městského zastupitelstva.

ČTĚTE:  V Ústí nad Labem bude referendum o hazardu. Společně s říjnovými volbami

Soud rozcupoval argumenty města. V Lovosicích bude referendum proti hazardu v říjnu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře