Noční vlak z Děčína a Ústí nad Labem do Prahy není pro ministra Ťoka z ANO prioritou

Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeníkcz
Vlak, ilustrační snímek. Foto: archiv SeveročeskýDeníkcz

ÚSTECKÝ KRAJ - Večerní vlak z Ústí nad Labem do Prahy jen tak nepojede, tedy alespoň zatím. Jak vyplývá z odpovědi ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) primátorce města Ústí nad Labem, prioritou je jiné spojení.

Reklama

Ústecká primátorka Věra Nechybová (UFO) se spolu s rektorem UJEP Martinem Balejem obrátila na mistra dopravy Dana Ťoka, aby řešil náhradu zrušeného mezinárodního vlaku Metropol, který odjížděl ve 22.1 5hodin  z Ústí nad Labem do Prahy. Německý dopravce nyní vlak vede jinou trasou a toto spojení obyvatelům i návštěvníkům města citelně chybí.

Ministr vysvětlil, že dopravce Deutche Bahn vedl tento vlak na vlastní komerční riziko. Pro dopravce a objednavatele na českém území znamenalo zrušení vlaku učinit potřebná opatření.

„Prioritou bylo zachovat nejdůležitější přepravní funkce vlaku. Mezi ně patří především noční spojení ve směru Bratislava a Budapešť a spojení mezi Prahou a Brnem,“ píše ve své odpovědi ministr Dan Ťok.

Jak dodal, ministerstvo výpadek tohoto spojení zohlednilo zavedením nedělního večerního spoje s odjezdem ve 22.06 hodin.

SOUVISEJÍCÍ: Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy

Ministr zároveň argumentuje tím, že ani jiná krajská města nemají pozdní večerní spojení s Prahou, příkladem uvedl Plzeň s posledním vlakem ve 21.01, České Budějovice (20.55), Olomouc (20.13) a zmínil i prioritní Brno (20.38).

„Pan ministr je možná až příliš upřímný. Uvidíme, jak v předvolební kampani vysvětlí kandidáti ANO, že pro jejich ministra dopravy není večerní spojení krajských měst s Prahou prioritou. Ten problém se navíc netýká jen jím vyjmenovaných měst, ale komplikované spojení mají také lidé z Liberce, Pardubic, Hradce Králové, Jihlavy, Ostravy a Zlína. Spojíme se s jejich vedením a vyzveme ke společnému postupu při řešení této opomíjené otázky. Alespoň z krajských měst by měli mít lidé večer možnost bez problémů dojet do Prahy,“ zdůraznil statutární náměstek primátorky Jiří Madar.

DALŠÍ KAUZY: Incident v ústecké nemocnici. Lékař z JIP zavolal na maminku policii

Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře