Německý obrat. Sasko vítá uprchlíky, to Češi jsou pro obnovení kontrol

Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Severní Čechy - Vše je zase jinak. Zatímco před měsícem hrozilo, že Sasko uzavře hranice, nyní to není moc pravděpodobné. Němci totiž začali přijímat uprchlíky. Naopak Češi se v průzkumu veřejného mínění umí představit obnovení hraničních kontrol.

Reklama

Uprchlická krize má několik tváří. Třeba emoce. Když před dvěma týdny měli přicestovat uprchlíci do azylového ubytování v objektu bývalého hobbymarketu vedle obchodního centra Real v Heidenau, kam jezdí hodně Čechů nakupovat, byly protesty. V Sasku se začalo mluvit o možnosti uzavřít hranice s Českem.

Situace se na německé straně sice uklidnila, ale mezitím vláda v Berlíně oznámila, že uprchlíky ze Sýrie nebude vracet. Nyní ti, kdo vstoupí na německé území, bude o něho postaráno.

Proto i Česko začalo uprchlíky ze Sýrie pouštět z azylačních zařízení, také je nezadržuje na českém území.

Mění se i atmosféra v Německu, kde roste solidarita s uprchlíky ze Sýrie. A jak je to v Česku?

Téměř tři čtvrtiny Čechů jsou kvůli současné uprchlické krizi pro obnovení hraničních kontrol uvnitř takzvaného schengenského prostoru EU, a to i za cenu, že to omezí i české občany. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který v sobotu (5.9.2015) zveřejnila Česká televize.

Mezi lidmi podle průzkumu rovněž převažuje názor, že uprchlíci jsou celoevropským problémem. Proti červnu přibylo těch, kteří říkají, že unijní země by si měly běžence mezi sebou rozdělit. Souhlasí s tím více než polovina dotázaných.

K současné uprchlické krizi se vyjádřil i bývalý prezident Václav Klaus. Představil petici proti imigraci. Dokument vyzývá českou vládu k zajištění vnitřní bezpečnosti a vnější nedotknutelnosti hranic státu všemi prostředky včetně využití policie a armády.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře