Německo znovu zavádí hraniční kontroly. Je nutný platný cestovní doklad

Státní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czStátní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Německo chce zastavit rostoucí migrační vlnu. Spolková vláda v Berlíně chválila znovuzavedení hraničních kontrol. Podle Bruselu o porušení Schengenu nejde.

Reklama

Německo uzavře státní hranice s Rakouskem, odkud míří nejvíce migrantů do Bavorska. Zároveň je přerušena železniční doprava z Rakouska do Německa, resp. Bavorska.

Na hraničních přechodech mají být zavedeny hraniční kontroly, státní hranice SRN mohou překročit pouze lidé s platným cestovním dokladem.

AKTUÁLNĚ: Sasko čeká na uzavření hranic s Českem, říká ministr vnitra Markus Ulbig

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v reakci na krok Německa uvedl, že podle něj je v souladu s krizovými pravidly v Schengenu. V rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou podle webu deníku Die Welt řekl, že se obává o budoucnost systému otevřených hranic.

Německo krokem uzavření hranic stupňuje tlak na ostatní země, aby souhlasily s povinnými kvótami na přerozdělování migrantů.

Přestože uzavření hranic se týká německo-rakouské hranice, hlídky zintenzivní kontroly i na hranicích s Českem a Polskem. Důvodem je, aby se migranti nevyhýbali kontrolám na rakousko-německých hranicích.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře