Německo znovu zavádí hraniční kontroly. Je nutný platný cestovní doklad

Státní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czStátní hranice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Německo chce zastavit rostoucí migrační vlnu. Spolková vláda v Berlíně chválila znovuzavedení hraničních kontrol. Podle Bruselu o porušení Schengenu nejde.

Reklama

Německo uzavře státní hranice s Rakouskem, odkud míří nejvíce migrantů do Bavorska. Zároveň je přerušena železniční doprava z Rakouska do Německa, resp. Bavorska.

Na hraničních přechodech mají být zavedeny hraniční kontroly, státní hranice SRN mohou překročit pouze lidé s platným cestovním dokladem.

AKTUÁLNĚ: Sasko čeká na uzavření hranic s Českem, říká ministr vnitra Markus Ulbig

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v reakci na krok Německa uvedl, že podle něj je v souladu s krizovými pravidly v Schengenu. V rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou podle webu deníku Die Welt řekl, že se obává o budoucnost systému otevřených hranic.

Německo krokem uzavření hranic stupňuje tlak na ostatní země, aby souhlasily s povinnými kvótami na přerozdělování migrantů.

Přestože uzavření hranic se týká německo-rakouské hranice, hlídky zintenzivní kontroly i na hranicích s Českem a Polskem. Důvodem je, aby se migranti nevyhýbali kontrolám na rakousko-německých hranicích.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře