Nejen na D8, ale i R7 v Trianglu má vzniknout obří parkoviště pro kamiony. Avšak lidé se bouří

Vizualizace Truck centrum Krásný Les. Zdroj: EIAVizualizace Truck centrum Krásný Les. Zdroj: EIA

Ústecko, Žatecko - Plánované vybudování kamionového centra s velkým parkovištěm a zázemím pro řidiče, které má vzniknout u Krásného Lesa na dálnici D8 v Krušných horách, budí vášně z řad místních lidí a ekologů. Nově má vzniknout centrum i u R7 v průmyslové zóně Triangle.

Reklama

Haly, velké parkoviště, čerpací stanice - tak má vypadat nový kamionový areál u dálnice D8 na hřebenech Krušných hor, u Krásnéhého Lesa těsně před hraničním přechodem do Německa.

Areál má zajistit parkování projíždějících kamionů, které nemají u dálnic a hlavních silničních tahů kde zastavit a přenocovat. Investorem komplexu je plzeňská firma Petr Březina - APB Plzeň.

Jenže proto záměru, který v současnosti prochází řízením EIA, se postavili lidé ze spolku Za Krásný Les. Zároveň Krajský úřad Ústeckého kraje, jehož odbor životního prostředí se projektem zabývá obdržel kolem 200 zamítavých reakcí od občanů. O projekt se začalo zajímati CHKO Labské pískovce.

Naopak plánované vybudování kamionového centra s povděkem kvitují dopravci a řidiči. Ti si stěžují, že na trase Petrovice - Lovosice - Praha na dálnici D8 není kde prakovat. Kamiony tak často stojí na parkovištích u Bystřan u Teplic, dále na silnici mezi Vaňovem a Lovosicemi, dále na přeplněných parkovištích u Siřejovic či Klíčan u Prahy.

Obdobná situace panuje i na dalších hlavních tazích na severu Čech, třeby na R7. Proto i u teto rychlostní silnice na tahu Praha - Chomutov má vzniknou kamionové centrum, ovšem v průmyslové zóně Triangle, která s R7 sousedí.

Narozdíl od parkoviště v Krušných horách tento záměr nevzbuzuje vzhledem k již schválenému charakteru lokality odmítavé reakce veřejnosti.

ČTĚTE: Na D8 u Krásného Lesa má stát kamionové a logistické centrum

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře