Náhrada ze dne na den není možná, říká o ztrátě ředitele FK Teplice Pavel Šedlbauer

Fanoušci uctili památku Františka Hrdličky u pietního místa. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek PešoutFanoušci uctili památku Františka Hrdličky u pietního místa. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Teplice - O tom, že náhlé úmrtí ředitele teplického fotbalového klubu Františka Hrdličky je obrovskou ztrátou nejen pro severočeský sport, ale i celý český fotbal, nepochybuje ani předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Reklama

Při smutečním rozloučení přímo na stadiónu Na Stínadlech se svěřil se svým pohledem na tragickou událost a nastínil i letmý výhled klubu do budoucna.

Jak jste se dozvěděl o tom, co se panu Hrdličkovi přihodilo?

Jsem tím hodně zasažený. Ještě den předtím, než ho potkaly kruté zdravotní problémy, jsme seděli vedle sebe na fotbalové tiskovce v Teplicích. Druhý den jsem mu chtěl volat, když jsem byl na letišti před odletem do Bruselu za pracovními povinnostmi. Nebral mi telefon. Pak jsem prošel kontrolou a zazvonil mi mobil, kde vidím jeho jméno. Říkám: „Franto, kde jsi?“. Jenže to mi volal jeho syn a sdělil mi tu zprávu, která byla pro mě nepředstavitelná.

Dá se vyjádřit, jakým zásahem do činnosti klubu je skon jeho ředitele?

V této chvíli je pan Hrdlička nenahraditelný. Fotbalu obětoval téměř všechno. Co si budeme namlouvat. Hlavně dělal svoji práci poctivě a otevřeně. Náhrada ze dne na den není v tenhle okamžik možná. V klubu jsou ale další klíčoví lidé, kteří to vnímají tak, že pracovat se musí a vědí, co mají dělat.

Máte představu o nástupci pana Hrdličky?

S rozhodnutím nebudu spěchat. Nechám zklidnit emoce. A až přijedu znovu z Bruselu, promluvím si se zainteresovanými a v rozumném čase vydáme zprávu, kdo funkci převezme. Najít náhradu je závazkem i pro všechny fanoušky teplického i českého fotbalu.

Nerozpadne se takříkajíc pevné pouto mezi teplickým klubem a sklárnou?

Ne. Vazby jsou pevné. Pozice vlastníka je zřejmá a jasná, co se týče vztahu firmy k fotbalu.

Nenaznačoval vám v poslední době pan Hrdlička, že by zvolnil ve svém pracovním nasazení a postupně by uvažoval o předání postu?

Myslím, že ne. Byl přece hodně mladý, sedmapadesát let. Co to je? O to je šok větší. Hovořili jsme spolu o budoucnosti, ale jeho případné loučení s postem ve vedení klubu bylo něco hodně vzdáleného pro něj i pro mě.

ČTĚTE:  Miloval fotbal a rodinu, znělo při rozloučení s Františkem Hrdličkou

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře