Na Šluknovsku vykrádají domy za bílého dne. Lidé se začínají bát

Šluknov, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czŠluknov, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Šluknovsko - Vykrádání domů a chat za bílého dne, navíc ve větším počtu než je obvyklé. Drzost zlodějů vzrůstá a lidé ze severní části Šluknovského výběžku začínají přemýšlet i o zřízení domobrany.

Reklama

"Zatím bych to nedramatizoval. Necháváme to na policii. Ale názor na zřízení domobrany se skutečně objevil. Nálada je tu špatná," konstatoval pro SeveročeskýDeník.cz starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka.

Přiznává, že na Šluknovsku je s kriminalitou problém. "Leden a únor je specifický. Máme dost vykradených domů a chat. Čtyři objekty za měsíc jen v Dolní Poustevně, to je poměrně velké číslo," podotkl Miroslav Jemelka. "Není to normální a nevíme, jak je to možné. Necháváme to ale na policii, ať koná."

Podle starosty sice atmosféra v Dolní Poustevně a okolních obcích houstne, vznik nepokojů podobných těch před třemi lety ale nehrozí. "Není to tak, že by lidé chtěli vyjít do ulic, jsou ale hodně naštvaní," dodal Miroslav Jemelka.

Vznik domobrany není na pořadu dne ani o pár kilometrů dál ve Šluknově. "Nic takového není u nás v plánu, ani v okolních obcích," reagovala starostka Šluknova Eva Džumanová. "Problém vykrádání domů je i u nás. V žádném případě to ale není tak vážné, že by docházelo k nepokojům. Nezaznamenala jsem nevoli od občanů."

ČTĚTE: Lidé v Rumburku se konečně přestali bát, říká autor petice Josef Zibner

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech
Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?

Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!
Jablonec ocení osobnost města medailí Jablonec ocení osobnost města medailí
Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi


Komentáře