Na severu Čech už jsou uprchlíci. Policie je objevuje třeba ve vlacích

Policie ČR, ilstrační foto. Foto: archiv U112.cz
Policie ČR, ilstrační foto. Foto: archiv U112.cz

Severní Čechy - Uprchlíci se pohybují už na severu Čech. Policie zpřísnila kontroly mezinárodních vlaků mířících do Německa. Objeveni již byli běženci třeba mezi Ústím nad Labem a Děčínem.

Reklama

V ranních hodinách ve středu 17. června 2015 prováděli policisté cizinecké policie v mezinárodním vlaku EN 476 Metropol mezi stanicemi Ústí nad Labem a Děčín ve směru do Německa pobytovou kontrolu. Ve vlaku kontrolovali policisté 2 muže, kteří předložili ke kontrole totožnosti portugalské občanské průkazy.

"Policistům bylo již při prvním pohledu na doklady zřejmé, že se jedná o padělky, což potvrdilo i následné odborné vyjádření, podle kterého dokladům chyběla většina ochranných prvků," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Oba muži, Iráčané ve věku 34 a 31 let, byli zadrženi a umístěni v policejní cele.

"Ve zkráceném přípravném řízení jim bylo sděleno podezření z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny a ve čtvrtek 18.června 2015 byl spisový materiál předán na státní zastupitelství," uvedla policejní mluvčí.

Doklady si muži zakoupili od neznámého Súdánce v Řecku. "Přestože věděli, že se jedná o padělky, rozhodli se s nimi cestovat. Jejich cílem bylo Německo a Švédsko," dodala Šárka Poláčková.

Reklama

Hodnocení

2.96 hvězdiček / Hodnoceno: 46x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře