Na severu Čech se znovu objevila zápřednice jedovatá. Umí bolestivě kousnout

Zápřednice jedovatá. Foto: archiv MP Ústí n/L.Zápřednice jedovatá. Foto: archiv MP Ústí n/L.

Severní Čechy - Stejně jako loni, i letos byla objevena zápřednice jedovatá. Tentokrát v Ústí nad Labem v zahrádkářské kolonii. Pavouk po odchytu skončil v zoo.

Reklama

Hlídka ústeckých strážníků prováděla kontrolní činnost v zahrádkářské kolonii na Střížovickém vrchu, kde si v jedné ze zahrádek všimla většího pavouka, který se pohyboval po květinovém záhonu.

"Protože byl tento hmyz strážníky v minulosti již odchytáván na zahradě u rodinného domu a jednalo se o zápřednici jedovatou, tedy pavouka, jehož kousnutí působí  nepříjemné reakce obzvlášť u dětí, které zjevně dle vybavení zahrádky tuto  navštěvují, byl pavouk odchycen a po domluvě s pracovníkem ZOO bylo pavoukovi zařízeno nové ubytování," sdělil pro SeveročeskýDeník.cz Jan Novotný z Městské policie Ústí nad Labem.

Zápřednice jedovatá je druh pavouka, který se vyskytuje v některých oblastech Česka - například na Litoměřicku. Jeho původním působištěm je především jih Evropy.

Samice tohoto druhu může dorůstat až 1,5 cm, za to samec je o něco menší. Dorůstá maximálně 1,2 cm.

Tento nápadný druh si během léta dělá zámotky na vrcholcích rostlin. Zámotek si zápřednice jedovaté nejčastěji vytvářejí v květenství třtiny křovištní.

Zápřednice je zajímavá tím, že se jedná o jednoho z nejjedovatějších pavouků v Česku.

Jeho kousnutí působí velkou bolest, někdy může být spojené s horečkou, pocity úzkosti a chvilkovým ochrnutím okolo místa pokousání. Následky kousnutí však většinou do 24 hodin samy odezní.

Reakce organismu bývají individuální, není však třeba se tohoto druhu nějak zvlášť obávat. Až do konce minulého století byl druh u nás považován za velmi vzácný.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.21 hvězdiček / Hodnoceno: 28x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře