Na severočeské koleje mají vyjet nové vlaky. Dopravcům je bude půjčovat stát

Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVlaková souprava Českých drah. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Po severočeských kolejích by měly jezdit nové rychlíkové soupravy. Chce je nakoupit stát a dopravcům pronajímat. Záměr se nelíbí Českým drahám, ale cestující nové soupravy jistě ocení.

Reklama

Staré vlakové soupravy s koženkovými sedačkami. Tak vypadají rychlíky z Děčína do Prahy přes Ústí nad Labem, Lovosice a Roudnici nad Labem. A ani na tratích s osobními vlaky to není lepší.

To se má změnit. Úředníci z ministerstva dopravy chystají plán pro nákup vlaků. Jde vlastně o centrální nákup, který zajistí stát a dopravci si budou vlaky pronajímat.

Na rychlíkové a regionální trasy po celé Česku má být nově pořízeno 127 elektrických a dieselových souprav. S odkazem na materiál ministra dopravy to jako první uvedly Lidovky.cz.

V Ústeckém a Libereckém kraji se připravuje následující:

Na tratě Pardubice – Liberec a Ústí nad Labem – Liberec má být připraveno 16 motorových vlaků s kapacitou 150 míst za 2,4 miliardy Kč.

Na tratě Praha – Ústí nad Labem – Cheb a Praha – Děčín má být připraveno 8 elektrických vlaků s kapacitou 300 míst a 8 elektrických vlaků s 200 místy.

Na trat Ústí nad Labem – Lysá nad Labem mají být připraveny 4 elektrické vlaky s kapacitou 240 míst za 600 milionů Kč.

Na trať Česká Lípa – Lovosice – Žatec; vč. vložených vlaků Lovosice – Litoměřice a doplňkově vlaky Žatec – Louny – Ústí nad Labem má být připraveno 12 motorových vlaků s kapacitou 120 míst za 840 milionů Kč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře