Na severočeské koleje mají vyjet nové vlaky. Dopravcům je bude půjčovat stát

Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Po severočeských kolejích by měly jezdit nové rychlíkové soupravy. Chce je nakoupit stát a dopravcům pronajímat. Záměr se nelíbí Českým drahám, ale cestující nové soupravy jistě ocení.

Reklama

Staré vlakové soupravy s koženkovými sedačkami. Tak vypadají rychlíky z Děčína do Prahy přes Ústí nad Labem, Lovosice a Roudnici nad Labem. A ani na tratích s osobními vlaky to není lepší.

To se má změnit. Úředníci z ministerstva dopravy chystají plán pro nákup vlaků. Jde vlastně o centrální nákup, který zajistí stát a dopravci si budou vlaky pronajímat.

Na rychlíkové a regionální trasy po celé Česku má být nově pořízeno 127 elektrických a dieselových souprav. S odkazem na materiál ministra dopravy to jako první uvedly Lidovky.cz.

V Ústeckém a Libereckém kraji se připravuje následující:

Na tratě Pardubice – Liberec a Ústí nad Labem – Liberec má být připraveno 16 motorových vlaků s kapacitou 150 míst za 2,4 miliardy Kč.

Na tratě Praha – Ústí nad Labem – Cheb a Praha – Děčín má být připraveno 8 elektrických vlaků s kapacitou 300 míst a 8 elektrických vlaků s 200 místy.

Na trat Ústí nad Labem – Lysá nad Labem mají být připraveny 4 elektrické vlaky s kapacitou 240 míst za 600 milionů Kč.

Na trať Česká Lípa – Lovosice – Žatec; vč. vložených vlaků Lovosice – Litoměřice a doplňkově vlaky Žatec – Louny – Ústí nad Labem má být připraveno 12 motorových vlaků s kapacitou 120 míst za 840 milionů Kč.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře