Na hranice míří armáda. Ústecké hejtmanství se brání uprchlíkům

Uprchlíci. Foto: archiv Policie ČR
Uprchlíci. Foto: archiv Policie ČR

Severní Čechy - Mezi Českem a Rakouskem a Slovenskem bude operovat armáda. Ústecký kraj se zase brání umísťování uprchlíků na území severních Čech.

Reklama

Český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se setkal s rakouským protějškem. Diskutovali o ochraně státních hranic. Evropská unie musí zesílit ochranu vnějších hranic, aniž by znovu budovala ty vnitřní, shodli se v pátek (21.8.2015) na společném jednání v Linci.

Přesto oba státy již zesílily ochranu státních hranic. Zatímco Rakousko u italské strany, Česko u rakouské strany v oblasti jižní Moravy. Obdobně policie přistoupila k ochraně na česko-slovenské hranici.

Němci zase uvažují poslat kontroly na hranice s Českem, a to v oblasti Saska a Ústeckého a Karlovarského kraje.

Česká vláda se navíc dohodla, že navýší finanční prostředky pro českou policii i armádu. Ta by se podle ministra obrany Martina Stropnického mohla přesunout v nejbližších dnech na státní hranice. Pro ČT uvedl, že je schopna hermeticky uzavřít hranici Česka s Rakouskem.

Dalším ožehavým tématem jsou uprchlická zařízení. Jedno by mělo být otevřeno i v Ústeckém kraji, konkrétně v objektech po bývalé věznici v Drahonicích u Lubence na Žatecku.

Proti tomu se bouří jak místní, tak Ústecký kraj. „Ústecký kraj má řadu svých vlastních problémů se sociálně vyloučenými lokalitami a dalšími sociálními problémy, se kterými se musíme vyrovnat. Umístění uprchlíků v našem kraji si já osobně neumím představit," uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

ČTĚTE:  V Drahonicích na Žatecku vznikne uprchlický tábor. Místní se bouří

Reklama

Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře