Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy

SEVERNÍ ČECHY - Na první pohled to vypadá skvěle. Amazon oznámil, že zvýší nástupní hodinové sazby zaměstnanců v Česku o 8 %, ze 125 Kč na 135 Kč. Nástupní hodinová mzda vedoucích týmu se navýší o 5,9 % ze 170 Kč na 180 Kč.

Reklama

Při nástupu si zaměstnanec Amazonu s měsíční docházkou a bonusem za výkonnost vydělá až do 27 720 korun, vedoucí týmu pak až do 36 960 Kč. Navýšenou mzdu dostanou také všichni sezónní pracovníci, kteří se k Amazonu přidají během hlavní sezony v roce 2017. Nová struktura mezd bude platit od 1. září 2017.

„Abychom zajistili naši konkurenceschopnost, pravidelně srovnáváme podmínky podobných pracovních pozic v okolí. Každý rok během druhého čtvrtletí vyhodnocujeme poznatky naší analýzy a na začátku třetího čtvrtletí ohlašujeme výsledky a upravujeme výši mzdového ohodnocení našich zaměstnanců. Jedná se o efektivní proces, který zajišťuje, že ve všech zemích zůstáváme konkurenceschopným zaměstnavatelem,“ komentoval krok firmy Erwin Brunner, ředitel operací Amazonu pro střední a východní Evropu.

Amazon tak "luxuje" pracovníky ostatním firmám specializující se na sklady, avšak i přes toto navýšení se stále jedná o zhruba třetinové platy, které jsou v Německu. A dokonce jen o mírnou polovinu toho, co v Německu činí minimální mzda.

České sklady Amazonu operují zejména pro německý trh.

Reklama

Hodnocení

2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře