Na D8 u Krásného Lesa má stát kamionové a logistické centrum

Vizualizace Truck centrum Krásný Les. Zdroj: EIAVizualizace Truck centrum Krásný Les. Zdroj: EIA

Krásný Les (Ústecko) - Další haly u dálnice D8 mají být postaveny přímo v Krušných horách. Firma Petr Březina - APB Plzeň usiluje o vybudování čerpací stanice, kamionového centra a logistických hal.

Reklama

Krajský úřad Ústeckého kraje zahájil zjišťovací řízení posuzování stavby na vliv životního prostředí, tzv. EIA. Posuzovaným záměrem je plánovaná výstavba Truck centra, které bude obsahovat tyto základní celky:

Čerpací stanice pohonných hmot (ČSPHM) se zázemím (konzumace jídel, sociální zázemí, technická část s prádelnou, sprchovými boxy a skladem) a 14 parkovacími  místy. Dále Truck centrum se zázemím pro 150 nákladních automobilů s návěsem. A logistické centrum se 4 skladovacími halami (o rozměrech 12m x 80m x 110m) a obslužnými komunikacemi a zhruba 104 parkovacími místy.

Zájmové území posuzovaného záměru se nachází jihozápadním směrem od obce Petrovice, východním směrem od Krásného Lesa (část obce Petrovice) a přiléhá k dálnici D8, ve směru na Drážďany.

Území svou polohou leží na spodním úpatí vrchu Výhledy, která je svou výškou 722 metrů nejvyšším místem daného území. Severovýchodním směrem území určené pro záměr ohraničuje dálnice D8 směr Dráždany, lokalita je situována do prostoru těsně za mimoúrovňovou křižovatkou Petrovice - Exit 87.

Cílem projektu dle dokumentu, který má SeveročeskýDeník.cz k dispozici, je vybudování areálu, který bude sloužit zejména jako provozní zázemí dálnice D8. "Jedná se o služby pro motoristy, spojené zejména s kamionovou dopravou," stojí v dokumentu.

Mapa zobrazující umístění kamionového centra
Mapa zobrazující umístění kamionového centra

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře