Na D8 před Prahou opět budou kolony. I po modernizaci dálnice kapacitně nápor nezvládá

Kolony před Prahou. Foto: archiv TSK Praha
Kolony před Prahou. Foto: archiv TSK Praha

D8 - Kolony kamionů, autobusů a osobních aut se vrací na dálnici D8 před Prahou. I v roce 2019 bude pokračovat modernizace dálničního úseku o zhruba délce 7 kilometrů.

Reklama

U křižovatky u Zdib pokračuje výstavba nového mostu.

Přiblížil se čas zbourat druhý most u Zdib. Před Prahou se začíná opět stavět a nachystáno je dlouhodobé omezení kvůli zbourání a stavbě nového mostu.

Avšak i tyto změny nezlepší dopravní situaci před Prahou.

Kolony aut, zácpy, až hodinová zpoždění. Tak vypadá situace na dálnicích D8 a D7 před Prahou. Zhoršená dopravní situace začíná už na hranicích Ústeckého a Středočeského kraje. A nejedná se přitom o krátkodobý výkyv.

Od Kralup nad Vltavou v obou směrech na dálnici D8 začíná pro řidiče "dopravní peklo". Z exitů 18 Mělník/Velvary, 9 Úžice a 1 Zdiby/Líbeznice se v ranní špičce valí jedno auto za druhým.

Nejstarší úsek D8 u Prahy tento nápor nezvládá. V obou směrech je zde jen dvoupruh, navíc doprava kolabuje i díky exitu Březiněves/Ďáblice a především Letňany/Prosek, kde z D8 je odbočka na vnitřní Pražský okruh - Kbelská ulice.

Dalším "hrdlem" je ulice V Holešovičkách, kde je snížena rychlost. Navíc často v tomto úseku na okraji Prahy dochází k rekonstrukcím vozovky i výměně svodidel.

Často se zde stávají i dopravní nehody, které plynulost dopravy kompletně pozastaví.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře