Muslimská dívka v Ústí neodmaturovala. Její otec obvinil učitele z rasismu

Muslimská žena, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMuslimská žena, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Skandál otřásá ústeckou střední školou. Pastor Apoštolské církve David Kafka se dostal do problémů poté, co jeho muslimská studentka neodmaturovala. Její otec vyučujícího obvinil z rasismu, pedagogovi hrozí výpověď.

Reklama

Při maturitní zkoušce z českého jazyka David Kafka ohodnotil výkon dívky muslimského vyznání nedostatečnou známkou. Na hodnocení se shodla, a to jednomyslně, celá komise. Sama dívka přiznala, že jí otázka nesedla. Na případ upozornil aktivista Jana Šinágla.

Otec dívky Davida Kafku obvinil z rasismu a podal stížnost na Krajský úřad Ústeckého kraje. "Máme informaci o tom,  že žákyně podala stížnost k ředitelce školy. Tu ale nemáme k dispozici, tudíž nemáme informace o jejím obsahu, ani jsme ji nevyřizovali,“ sdělila mluvčí Magdalena Hanáčková. „Úřad dle zákona vyhodnotil průběh tak, že MOHLO (nikoli že to skutečně nastalo) dojít k jiným skutečnostem majícím vliv na průběh zkoušky a nařídil její opakování."

Dívka napodruhé maturitní zkoušku složila.

Jenže učitel David Kafka obdržel od vedení školy vytýkací dopis. Na základě něho může být ze školy propuštěn. Ředitelka Miroslava Zoubková odmítla cokoliv komentovat. „Tohle není žádná kauza. Nebudu se k tomu vyjadřovat," sdělila webu Echo24.cz.

Ve vytýkacím dopise se mj. píše, že pedagog "upřednostňoval výuku náboženství na úkor jiných oblastí vědění, jeden druh víry před ostatními".

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře