Ministr financí Andrej Babiš prý usiluje o řetězec Tesco

Hypermarket Tesco. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHypermarket Tesco. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Britský maloobchodní řetězec Tesco má v Česku změnit majitele. Spekuluje se o dlouhodobém zájmu Andreje Babiše. Miliardář a politik prý přes svůj investiční fond Hartenberg má zájem o tuzemské a slovenské prodejny.

Reklama

"Spekulace nekomentujeme," reagoval slovenskému webu Aktuality.sk Jozef Janov, který pro ministra financí a majitele Agrofertu hledá investiční příležitosti. Přestože Andrej Babiš na jaře 2015 zvěsti o jeho zájmu koupit Tesco popřel, britský majitel řetězce ve střední Evropě prý chystá prodej.

Tesco v Česku provozuje přes 200 obchodů, čerpací stanice a obchodní centra. Prodejny se nacházejí i v severočeských městech.

Podle dřívějších informací týdeníku Euro by se fond Hartenberg kvůli ovládnutí Teska mohl spojit si investiční skupinou Mid Europa Partners (MEP). Česká část řetězce je prý ohodnocena na 55 miliard korun.

Ovšem podle jiných informací by se Babišův fond mohl spojit s investiční skupinou J&T, ve které figuruje Daniel Křetínský.

Britský majitel Teska by ale podle zpráv slovenského týdeníku Trend nejraději prodal celu síť společně - tedy aktiva v Česku, na Slovensku, Polsku a Maďarsku.

ČTĚTE: Skončí Tesco definitivně? Po Ústí by hypermarkety zavřely v Mostě, Děčíně či Liberci

Ovšem Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/babisuv-fond-pry-stale-krouzi-kolem-ceskeho-a-slovenskeho-teska-1224483#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/babisuv-fond-pry-stale-krouzi-kolem-ceskeho-a-slovenskeho-teska-1224483#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře