Ministerstvo zrušilo rozhodnutí kraje. Kamionové centrum v Lovosicích (asi) nebude

Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Už několik let se vleče spor o umístění kamionového centra u D8 v Lovosicích. Část místních obyvatel čtvrti Nové Klapý se výstavbě brání, a zatím úspěšně.

Reklama

Už to vypadalo, že odpůrci centra Volvo Truck Czech nic nezmůžou s tím, že i přes pochybnosti kamionové centrum vznikne. Ústecký krajský úřad totiž v přezkumu rozhodl, že investor stavby se může ucházet o povolení v územním řízení.

Na jednu stranu krajský úřad ve svém zjištění uvedl, že lovosičtí zastupitelé schválili změnu v části územního plánu za zády občanů, ale nakonec převládl názor, že nemožností kamionové centrum stavět invstorovi vznikne újma. A to kvůli tomu, že potřebný pozemek kupoval v dobré víře.

Jenže kritici stavby ze spolku Nové Klapý se obrátili na vyšší instanci a proti rozhodnutí kraje podali žalobu. Úspěšně. Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že ústecký krajský úřad se musí předmětnou částí územního plánu zabývat znovu.

Ministerstvu se nelíbí, že krajský úřad zohlednil pouze jednu stranu, tedy Volvo Truck Czech a naopak nevzal v potaz lidi ze spolku.

Nyní jsou karty rozehrány tak, že krajský úřad bude muset pravděpodobně předmětnou část územního plánu zrušit. Pokud investor kamionového centra nedostane výjimku, projekt pravděpodobně nebude uskutečněn.

ČTĚTE:  Kauza Volvo Lovosice. Město s územním plánem chybovalo, ale kamionové centrum má zelenou

Kamionové centrum v Lovosicích nebude. Kraj zrušil část územního plánu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře