Miloš Zeman pro Český rozhlas: V Česku je člověk podezřelý ze spolupráce s teroristy

Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPrezident Miloš Zeman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČR - Pozdvižení na politické scéně i u bezpečnostních složek způsobil svým výrokem pro Český rozhlas Plus prezident Miloš Zeman. V rozhovoru naznačil, že v Česku je člověk podezřelý ze splupráce s teroristy.

Reklama

"Podívejte se, já jsem zrovna teď přečetl čtyři šifry. Podle jedné se na našem území potlouká jistý člověk z Maghrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Vy si opravdu myslíte, že tuhle informaci bude mít paní Romancovová? Samozřejmě, že ne," uvedl prezident Miloš Zeman v reakci na otázky týkající se fungování Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Celý rozhovor si přečtěte na webu Českého rozhlasu Plus.

Tímto veřejným prohlášením Miloš Zeman způsobil poprask na politické scéně.

"Pokud jde o výrok prezidenta, chci ujistit a ukilidnit veřejnost, že bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti," reagoval na Twitteru předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Poslanec Ivan Gabal z KDU-ČSL řekl médiím, že prezident Miloš Zeman diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když ve středu (11.1.2017) zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Podle dalšího poslance Daniela Korteho z TOP 09 zřejmě není Miloš Zeman schopen zvážit dopad svých slov a činů. "Podezřelého pouze upozornil na to, že se po něm jde," dodal poslanec.

Pro Aktuálně.cz někdejší šéf BIS Karel Randák prohlášení odsoudil jako šíření poplašné zprávy. "Je to bezprecedentní a do nebe volající pitomost," uvedl.

Exministr vnitra František Bublan (ČSSD) míní, že prezident nemá právo takovou informaci sdělovat. Narušil podle něj práci zpravodajců. "To je fatální chyba,“ řekl serveru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť
Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018 Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018
Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty

Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši?

Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu
Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty
Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku? Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku?

Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu
V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku
V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty


Komentáře