Miloš Zeman pro Český rozhlas: V Česku je člověk podezřelý ze spolupráce s teroristy

Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČR - Pozdvižení na politické scéně i u bezpečnostních složek způsobil svým výrokem pro Český rozhlas Plus prezident Miloš Zeman. V rozhovoru naznačil, že v Česku je člověk podezřelý ze splupráce s teroristy.

Reklama

"Podívejte se, já jsem zrovna teď přečetl čtyři šifry. Podle jedné se na našem území potlouká jistý člověk z Maghrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Vy si opravdu myslíte, že tuhle informaci bude mít paní Romancovová? Samozřejmě, že ne," uvedl prezident Miloš Zeman v reakci na otázky týkající se fungování Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Celý rozhovor si přečtěte na webu Českého rozhlasu Plus.

Tímto veřejným prohlášením Miloš Zeman způsobil poprask na politické scéně.

"Pokud jde o výrok prezidenta, chci ujistit a ukilidnit veřejnost, že bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti," reagoval na Twitteru předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Poslanec Ivan Gabal z KDU-ČSL řekl médiím, že prezident Miloš Zeman diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když ve středu (11.1.2017) zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Podle dalšího poslance Daniela Korteho z TOP 09 zřejmě není Miloš Zeman schopen zvážit dopad svých slov a činů. "Podezřelého pouze upozornil na to, že se po něm jde," dodal poslanec.

Pro Aktuálně.cz někdejší šéf BIS Karel Randák prohlášení odsoudil jako šíření poplašné zprávy. "Je to bezprecedentní a do nebe volající pitomost," uvedl.

Exministr vnitra František Bublan (ČSSD) míní, že prezident nemá právo takovou informaci sdělovat. Narušil podle něj práci zpravodajců. "To je fatální chyba,“ řekl serveru.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře