Malá vodní elektrárna na Ohři u Doksan má zelenou. Odpůrci se bouří

Jez v Hostěnicích na Ohři na Litoměřicku. Foto: podklady k EIAJez v Hostěnicích na Ohři na Litoměřicku. Foto: podklady k EIA

Hostěnice (Doksany n/O.) - Na Ohři v Hostěnicích-Pístech u Doksan nad Ohří má být vybudována malá vodní elektrárna. Investor stavby získal od ústeckého krajského úřadu kladné stanovisko EIA. Stavba má ale dost odpůrců.

Reklama

Firma KM-Prona v lednu 2013 oznámila, že v Hostěnicích-Pístech chce na řece Ohři vybudovat malou vodní elektrárnu (MVE). Přitom v sousedních Brozanech nad Ohří už jedna stojí, provozuje ji obec.

A ta, stejně jako další (třeba Budyně nad Ohří), nesouhlasí s vybudováním další vodní elektrárny na Ohři. Proti záměru jsou i lidé-chataři či rybáři.

Jak SeveročeskýDeník.cz zjistil, Krajský úřad Ústeckého kraje před několika dny vydal kladné stanovisko k posudku vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Ten slouží jako podklad k územnímu řízení.

MVE má být vybudována u stávajícího jezu v Hostěnicích. Projekt má být na principu průtočné jezové elektrárny. Podle dokumentů, které má redakce k dispozici, investor stavby tvrdí, že při výrobě elektrické energie nedojde ke spotřebě vody a ani nedojde k ovlivnění průtokových poměrů.

S tím ale odpůrci stavby nesouhlasí. Upozorňují třeba na to, že v dané lokalitě se nacházejí vzácné ryby, rovněž místo přestane být atraktivní pro letní koupání.

Proti záměru se vyslovilo například Občanské sdržení Brozany, MO Český rybářský svaz Litoměřice a Doksany, Občanské sdružení Scorzonera či obyvatelé obce Písty.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře