Majitel lounské vagónky Legios František Savov je hledaný policií

Lounská vagónka Legios je v insolvenci. Foto: archiv LegiosLounská vagónka Legios je v insolvenci. Foto: archiv Legios

Louny - Majitel lounské vagónky Legios, přejmenované na Heavy Machinery Services, miliardář František Savov, je hledanou osobou. Policie na podnikatele, který je i majitelem vydavatelství Mladá fronta, vydala zatykač.

Reklama

"V souvislosti s vyšetřováním případu vylákání nadměrných odpočtů DPH naši kriminalisté vyhlásili pátrání po jedné osobě z důvodu, že se vyhýbá úkonům trestního řízení," řekl ČT Jaroslav Ibehej, mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

S tím ale nesouhlasí František Savov, který serveru Motejlek.com poskytl rozhovor. "Je to klasická policejní zvůle. Policie bez vědomí soudce si mne dala do pátrání.  Pokusy na mne něco najít vyvrcholily v září loňského roku. Ani tímto demonstrativním zásahem se však policii nepodařilo nic proti mně vyrobit. Během posledních pár týdnů, tedy policie vytvořila situaci, aby mne mohli alespoň mediálně vydírat a poškozovat," uvedl pro server miliardář.

"Policie mi v posledním kvartále zaslala 3 předvolánky na výslech svědka, které jsem řádně vyzvedl. Tyto předvolánky byly na tři různé termíny, ale vždy odeslány tak aby byly doručeny až po termínu konání výslechu,” dodal pro Motejlek.com.

Server MediaShow.cz připomněl, že policejní razie proběhla v létě 2013, kdy policisté prohledávali budovu, ve které Savovo vydavatelství sídlí. Mladá fronta je kromě stejnojmenného nakladatelství i vydavatelem časopisu Euro či deníku E15 nebo provozovatel TV Metropol.

František Savov je rovněž majitelem lounské vagónky Legios přejmenované na Industry Plant LG a nejnověji na Heavy Machinery Services, která je v insolvenci.

Všeobecná úvěrová banka poslala firmu do insolvenčního řízení na podzim 2013 kvůli více než dvoumiliardovému dluhu. Věřitelé do dvou měsíců mohou přihlásit pohledávky.

Krajský soud v Českých Budějovicích, kde má vagónka sídlo, připustil reorganizaci. Ta ale zahrnuje propouštění zaměstnanců. Odbory dostaly od vedení firmy na výběr: o práci by mělo přijít zhruba 80 lidí. Druhá varianta zní: Propuštěno bude 30 lidí a ostatním bude snížena mzda.

ČTĚTE: Lounská vagónka Legios je v úpadku. Lidé se bojí propouštění

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře