Litvínovský Unipetrol je na prodej. Získá ho Andrej Babiš?

Pohled na litvínovskou chemičku. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pohled na litvínovskou chemičku. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov-Záluží - Litvínovská chemička je v hledáčku miliardářů. Unipetrol RPA, Chemopetrol i Česká rafinérská asi změní majitele, Poláci z PKN Orlen uvažují o odchodu z Česka. Zájem mají o ni miliardáři i ministr financí.

Reklama

Jeden z velkých zaměstnavatelů na Litvínovsku a Mostecku je pravděpodobně na prodej. Polský vlastník PKN Orlen, který prostřednictvím Unipetrolu RPA vlastní i Českou rafinérskou či Chemopetrol, uvažuje o odchodu z Česka.

Chemický koncern by tak mohli pohltit čeští miliardáři. Zájem o nákup akcií projevily skupiny J&T a PPF. Za nimi stojí Daniel Křetínský, Patrik Tkáč či Petr Kellner.

A aby toho nebylo málo, část chemičky by mohl získat i současný ministr financí Andrej Babiš (ANO), majitel Agrofertu. Ten by díky rozdělení mohl pohltit Chemopetrol. Protože Unipetrol vlastní i pardubické Paramo, Babiš by koupil i tuto chemičku. O plánu jako první napsal server motejlek.com.

Právě Andrej Babiš má o Chemopetrol i Paramo celé roky zájem a s Poláky o ně vede arbitráž. Firmy chtěl získat už po roce 2000 za vlády tehdejšího premiéra Miloše Zemana.

Reklama

Hodnocení

3.65 hvězdiček / Hodnoceno: 17x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře