Lidé z Lounska či Chomutovska se hrnou do Amazonu. Sklad je přitom u Prahy

Sklad Amazonu. Foto: archiv Facebook Amazon
Sklad Amazonu. Foto: archiv Facebook Amazon

Dobrovíz - Do skladu u Prahy se hlásí stovky lidí z Lounska a Chomutovska. Velký nábor obřího amerického internetového obchodu Amazon vrcholí.

Reklama

V regionu Lounska, Chomutovska i Mostecka je dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v oblasti severozápadních Čech. Velkých investorů, například z oblasti logistiky, se zejména kvůli poloze do trojúhelníku Loun, Chomutova a Mostu nehrne. Proto zájemci převážně o dělnické pozice musí dojíždět jinam.

To je i případ velkoskladu amerického internetového obchodu Amazon. Ten postavil obří sklad v Dobrovzi v blízkosti pražského Letiště Václava Havla. Z logistického hlediska je to ideální poloha, zvláště pro plánovanou distribuci zboží pro německý, rakouský trh a ostatní země v západní Evropě, kde Amazon aktivně působí.

Dobrovíz kromě letiště je i v blízkosti dálniční sítě - R6, R7, D5, Pražský okruh a napojení na D1.

Sklad je umístěn ve Středočeském kraji, proto paradoxně má Amazon horší pozici při hledání pracovníků pro dělnické pozice z blízkého okolí. Naopak zájem mají lidé ze vzdálenějších míst.

A odtud se rekrutují budoucí zaměstnanci, kterým Amazon slibuje kolem 18 až 20 tisíc korun hrubého měsíčně (řadový dělník 110 korun za hodinu). Ovšem pro tuto oblast v okolí Prahy to není nijak obvyklé ohodnocení práce tohoto typu. Pro zajímavost: v Německu je hodinová nástupní mzda přes 280 korun.

Celkem má v distribučním centru najít práci 5 tisíc lidí (2 tisíce stálých, 3 tisíce sezónních pracovníků).

Na jejich náboru s firmou spolupracují i Úřady práce, třeba v Lounech. Lidé o práci v Amazonu projevují zájem i kvůli slibované mzdě, v podobných skladech na severu Čech zaměstnavatelé platí méně.

Ovšem Amazon bude muset zlepšit firemní image. Tu provází negativní kampaně třeba z Německa, kde pracovníci neváhali ani stávkovat kvůli pracovním podmínkám.

Amazon nabídne práci i kvalifikovanějším pracovníkům. V Praze 6 otevřel své administrativní sídlo. Zde mají pracovat technici a programátoři.

Reklama

Hodnocení

3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře