Lidé v Rumburku se konečně přestali bát, říká autor petice Josef Zibner

Signatáři petice požadují odvolání místostarosty Rumburku Darka Švába. Foto: archiv Rumburské noviny.czSignatáři petice požadují odvolání místostarosty Rumburku Darka Švába. Foto: archiv Rumburské noviny.cz

Rumburk - Odvolat vedení města Rumburk a zrušit některé smlouvy. To je jen část z požadavků petice, kterou bylo možné podepsat na několika místech ve městě. Podle signatáře Josefa Zibnera si od akce nic neslibuje. Je ale rád, že se lidé přestávají konečně bát.

Reklama

"Patnáct let žijeme v Rumburku ve vazalství místostarosty Darka Švába. To znamená atmosféra strachu. Petici nám podepsalo na posledním zasedání zastupitelstva 80 lidí, poté zhruba 64 lidí, takže je to dobrý výsledek. Od petice si ale nic neslibuji," konstatoval pro SeveročeskýDeník.cz Josef Zibner, který je jedním ze zástupců petičního výboru. Tím druhým je Dagmar Fohlová z rumburského gymnázia.

"Petici jsme představili na zastupitelstvu, kde jsme také přečetli všechny body, které požadujeme splnit. Už tam ji občané podepisovali. Byla k dispozici i pro ty, kteří nepřišli a chtěli ji podepsat," vysvětlil Josef Zibner.

Petice požaduje v několika bodech zásadně změnit vedení rumburské radnice. "Především požadujeme odvolání starosty Jaroslava Trégra a místostarosty Darka Švába. Oba jsou obviněni policií. Dalším požadavkem je rezignace zastupitelů. A to z jednoho důvodu: Oni bezvýhradně podléhají panu Švábovi," uvedl Josef Zibner. "Ta situace v Rumburku je katastrofální. Místostarosta za ta léta tady vytvořil atmosféru strachu, že i obyvatelé města se báli ozvat. To se snad změní."

Mezi dalšími požadavky je odvolání ředitele Lužické nemocnice a polikliniky. "V ní je ředitelem rovněž Darek Šváb. A protože akcionářem nemocnice je město, které je ovlivněno panem místostarostou, chceme i odvolání představensta a dozorčí rady," řekl Josef Zibner.

Petice požaduje další body, třeba revizi personálního obsazení Městského úřadu Rumburk na vedoucích pozicích či revokaci usnesení 24. zastupitelstva města o přijetí úvěru 60 milionů korun městem na dobu splácení sedmi let. "Oni se zaštiťovali úvěrovou politikou ČNB, jenže městu jen zůstanou dluhy," reagoval Josef Zibner.

"Také chceme prošetřit zakoupení městského softwaru na zadávání veřejných zakázek. A pak samozřejmě revizi a vypovězení smluv ze strany města s provozovateli zábavní výherní techniky," dodal Josef Zibner.

ČTĚTE: Darek Šváb má pozastavené členství v ČSSD. Na rumburské radnici zasahovala policie

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře