Lidé v Doksech podepisují petici kvůli hluku z letního festivalu. Chtějí opatření

Machovo jezero. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMachovo jezero. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Doksy - Letní hudební festival u Máchova jezera v Doksech je trnem v oku části obyvatel města. Peticí protestují proti hluku, radnice některé připomínky zahrnula do nově uzavírané smlouvy s organizátorem.

Reklama

"Město petici vzalo na vědomí, jednalo s občany, kteří ji podepsali. Zakomponovali jsme některé požadavky do smlouvy s provozovatelem," konstatoval pro SeveročeskýDeník.cz místostarosta Doks Karel Kapoun.

"Ovšem řada připomínek nebyla akceptována. To by se akce vůbec nemohla konat, což jsme nechtěli," podotkl místostarosta.

Obyvatelům té části Doks, která je blízko Máchova jezera, kde se koná letní festival, vadí především hluk. "Nemohu to osobně posoudit, protože bydlím jinde. Prý to ale bylo nepříjemné," řekl Karel Kapoun. "Uznávám ale, že ti lidé těch několik dní mohou trpět. Navíc loni to prý bylo neúnosné."

"Vzhledem k tomu, že naše čtvrť je umístěná naproti pláži, kde je pořádán festival, tak od začátku v pátek je tady hluk. V okamžiku kdy ztichne okolí, je noc, je hluk takové úrovně, že se klepou tabulky oken, nedá se spát,“ popsal pro Český rozhlas Zdeněk Zbudil z Doks.

V roce 2012 organizátor hudebního festivalu udělal několik opatření. Podle místostarosty by se letos měla udělat stejná a některá nová, aby letní akce proběhla bez větší újmy místních obyvatel.

"Loni byly nevhodné klimatické podmínky - to tvrdí provozovatelé. Slibili nám, že letos to bude lepší," věří místostarosta Doks Karel Kapoun.

ČTĚTE: Obyvatelé Doks se bouří proti letnímu festivalu Mácháč

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře