Lidé v Doksech podepisují petici kvůli hluku z letního festivalu. Chtějí opatření

Machovo jezero. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMachovo jezero. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Doksy - Letní hudební festival u Máchova jezera v Doksech je trnem v oku části obyvatel města. Peticí protestují proti hluku, radnice některé připomínky zahrnula do nově uzavírané smlouvy s organizátorem.

Reklama

"Město petici vzalo na vědomí, jednalo s občany, kteří ji podepsali. Zakomponovali jsme některé požadavky do smlouvy s provozovatelem," konstatoval pro SeveročeskýDeník.cz místostarosta Doks Karel Kapoun.

"Ovšem řada připomínek nebyla akceptována. To by se akce vůbec nemohla konat, což jsme nechtěli," podotkl místostarosta.

Obyvatelům té části Doks, která je blízko Máchova jezera, kde se koná letní festival, vadí především hluk. "Nemohu to osobně posoudit, protože bydlím jinde. Prý to ale bylo nepříjemné," řekl Karel Kapoun. "Uznávám ale, že ti lidé těch několik dní mohou trpět. Navíc loni to prý bylo neúnosné."

"Vzhledem k tomu, že naše čtvrť je umístěná naproti pláži, kde je pořádán festival, tak od začátku v pátek je tady hluk. V okamžiku kdy ztichne okolí, je noc, je hluk takové úrovně, že se klepou tabulky oken, nedá se spát,“ popsal pro Český rozhlas Zdeněk Zbudil z Doks.

V roce 2012 organizátor hudebního festivalu udělal několik opatření. Podle místostarosty by se letos měla udělat stejná a některá nová, aby letní akce proběhla bez větší újmy místních obyvatel.

"Loni byly nevhodné klimatické podmínky - to tvrdí provozovatelé. Slibili nám, že letos to bude lepší," věří místostarosta Doks Karel Kapoun.

ČTĚTE: Obyvatelé Doks se bouří proti letnímu festivalu Mácháč

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře