Liberec chce definitivně stopnout privatizaci technických služeb

Liberecká radnice. Foto: archiv Město Liberec
Liberecká radnice. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Společnost Technické služby města Liberce by měla zůstat nadále v rukách města. Liberečtí radní schválili zastavení veškerých kroků vedoucích k prodeji společnosti. S tím souhlasilo i představenstvo technických služeb na lednovém jednání.

Reklama

O definitivním zrušení záměru prodeje této městem vlastněné akciové společnosti bude ještě rozhodovat zastupitelstvo města.

„Chceme zachovat možnost kontroly nad způsobem a kvalitou úklidu města, zimní a letní údržby, včetně vlivu na rozsah a cenu prováděných prací,“ uvedl náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Technické služby podle něj mohou v budoucnu opět vykonávat pro město činnosti, které byly z TSML dříve vyvedeny do jiných společností, pro které jsou tyto činnosti podle očekávání zdrojem značných výdělků.

„Zachováním technických služeb v majetku města Liberce si město tímto způsobem vytváří předpoklad pro to, aby případný zisk těchto činností zůstal k dispozici společnosti nebo byl příjmem do rozpočtu města,“ doplnil Tomáš Kysela.

V průběhu roku 2015 by mělo dojít k vytvoření nového strategického plánu společnosti. Ten by měl vést především ke zlepšení ekonomických výsledků. Byly již zahájeny potřebné kroky k vnitřní stabilizaci společnosti, která byla v poslední době zasažena překotnými personálními změnami na vrcholových a klíčových pozicích.

Záměr privatizace schválilo zastupitelstvo města v minulém volebním období v listopadu 2012. Důvody byly označeny za ekonomické. Za prodej společnosti mělo město získat přibližně 100 milionů korun. Výnos měl sloužit ke krytí mimořádných výdajů města v dalších letech.

ČTĚTE: Městské firmy v Liberci čekají zásadní změny

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře