Lázně Chrastava jsou na prodej, provozovatel je v dlouhodobých potížích

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Chrastava - Rok jsou v provozu chrastavské lázně, které od podzimu 2013 jsou v insolvenci. Provozovatel Dům Pohody navíc přišel o dotaci z ROP Severovýchod.

Reklama

Firma se dlouhodobě potýká s problémy kvůli vrácení dotace ve výši zhruba 121,5 milionů korun dotačnímu úřadu. K tomu dluží další miliony do celkové výše 223 milionů korun. V kauze se dokonce hovoří o dotačním podvodu, případem se na žádost Regionální rady ROP Severovýchod zabývá i policie.

Termální lázně se v Chrastavě otevřely teprve 3. prosince 2013. Dokončena byla tehdy teprve první etapa s tím, že v další etapě měl vzniknout ještě dětský bazén s atrakcemi a sportovní hala, která měla sloužit i kulturním a společenským akcím.

Dokončení areálu mělo stát dalších 120 milionů korun a loni už mělo být hotovo. Dokončit se to ale nepodařilo, přestože byly velké plány. Celý projekt zkomplikoval spor o ovládnutí společnosti.

ČTĚTE: Teprve rok otevřené chrastavské lázně jsou v konkurzu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře