Lázně Chrastava jsou na prodej, provozovatel je v dlouhodobých potížích

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Chrastava - Rok jsou v provozu chrastavské lázně, které od podzimu 2013 jsou v insolvenci. Provozovatel Dům Pohody navíc přišel o dotaci z ROP Severovýchod.

Reklama

Firma se dlouhodobě potýká s problémy kvůli vrácení dotace ve výši zhruba 121,5 milionů korun dotačnímu úřadu. K tomu dluží další miliony do celkové výše 223 milionů korun. V kauze se dokonce hovoří o dotačním podvodu, případem se na žádost Regionální rady ROP Severovýchod zabývá i policie.

Termální lázně se v Chrastavě otevřely teprve 3. prosince 2013. Dokončena byla tehdy teprve první etapa s tím, že v další etapě měl vzniknout ještě dětský bazén s atrakcemi a sportovní hala, která měla sloužit i kulturním a společenským akcím.

Dokončení areálu mělo stát dalších 120 milionů korun a loni už mělo být hotovo. Dokončit se to ale nepodařilo, přestože byly velké plány. Celý projekt zkomplikoval spor o ovládnutí společnosti.

ČTĚTE: Teprve rok otevřené chrastavské lázně jsou v konkurzu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře