Krize na ústecké radnici. Obviněný primátor Vít Mandík blokuje získání eurodotací

Primátor Ústí nad Labem Vít Mandík (ČSSD) byl obviněn policií. Foto: archiv ČTPrimátor Ústí nad Labem Vít Mandík (ČSSD) byl obviněn policií. Foto: archiv ČT

Ústí n/L. - Bouřlivý průběh mělo pondělní (2.6.2014) zastupitelstvo města Ústí nad Labem. Jedním z konfliktních témat se stalo obvinění primátora Víta Mandíka (ČSSD), jehož podpis je nutný k podání žádostí o evropské dotace.

Reklama

Zůstane Vít Mandík poslední měsíce volebního období primátorem města Ústí nad Labem, či nikoliv? To je téma na ústecké radnici, které zasáhlo i do jednání zastupitelstva.

V současné době totiž město žádosti o evropské dotace podat nemůže. Přitom v plánu byly žádosti o získání dotací na rekonstrukci a modernizaci plavecké haly na Klíši či na zálivy u autobusových zastávek MHD.

Jenže Vít Mandík z titulu své funkce nemůže podepsat četsné prohlášení o tom, že: "Proti mně jako statutárnímu orgánu není zahájeno nebo vedeno terstní řízení."

A pokud by tuto klíčovou pasáž Vít Mandík podepsal, dopustil by se lži a podvodu. Primátor je totiž v současné době trestně stíhaný v kauze Vítání občnánků. Spolu s ním i radní Josef Macík a policie chce vydat i poslankyni a donedávna náměstkyni primátora Zuzanu Kailovou.

ČTĚTE: Policie obvinila ústeckého primátora Víta Mandíka a Josefa Macíka. Chce vydat i Zuzanu Kailovou

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře