Krize na ústecké radnici. Obviněný primátor Vít Mandík blokuje získání eurodotací

Primátor Ústí nad Labem Vít Mandík (ČSSD) byl obviněn policií. Foto: archiv ČTPrimátor Ústí nad Labem Vít Mandík (ČSSD) byl obviněn policií. Foto: archiv ČT

Ústí n/L. - Bouřlivý průběh mělo pondělní (2.6.2014) zastupitelstvo města Ústí nad Labem. Jedním z konfliktních témat se stalo obvinění primátora Víta Mandíka (ČSSD), jehož podpis je nutný k podání žádostí o evropské dotace.

Reklama

Zůstane Vít Mandík poslední měsíce volebního období primátorem města Ústí nad Labem, či nikoliv? To je téma na ústecké radnici, které zasáhlo i do jednání zastupitelstva.

V současné době totiž město žádosti o evropské dotace podat nemůže. Přitom v plánu byly žádosti o získání dotací na rekonstrukci a modernizaci plavecké haly na Klíši či na zálivy u autobusových zastávek MHD.

Jenže Vít Mandík z titulu své funkce nemůže podepsat četsné prohlášení o tom, že: "Proti mně jako statutárnímu orgánu není zahájeno nebo vedeno terstní řízení."

A pokud by tuto klíčovou pasáž Vít Mandík podepsal, dopustil by se lži a podvodu. Primátor je totiž v současné době trestně stíhaný v kauze Vítání občnánků. Spolu s ním i radní Josef Macík a policie chce vydat i poslankyni a donedávna náměstkyni primátora Zuzanu Kailovou.

ČTĚTE: Policie obvinila ústeckého primátora Víta Mandíka a Josefa Macíka. Chce vydat i Zuzanu Kailovou

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře