Křetínského větrníky na Moldavě zatím nebudou, ministerstvo zrušilo výjimku

U Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ PetroviceU Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ Petrovice

Moldava - Ministerstvo životního prostředí zrušilo dvě výjimky z ochrany životního prostředí firmě EP Renewables, za kterou stojí Daniel Křetínský, spolumajitel EPH či fotbalové Sparty. Výjimky původně udělil Krajský úřad Ústeckého kraje.

Reklama

U Moldavy v Krušných horách má v plánu firma vybudovat 18 větrných elektráren. Díky tomu, že EP Renewables nezískala výjimky, nemůže zažádat o stavební povolení. Na rozhodnutí jako první upozornila MF Dnes.

"Pokud žadatel nepožádá o pokračování v řízení před uplynutím lhůty (před 30.6.2014), nebude se odbor územního plánování a stavebního řádu touto žádostí zabývat, neboť řízení z vůle žadatele neběží," uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí ústředním důvodem pro zrušení obou rozhodnutí byl názor odvolacího orgánu, podle něhož mělo být řízení vedeno i ve věci povolení výjimky pro druh tetřívek obecný, a to bez ohledu na to, že o povolení pro tento druh investor nepožádal.

"Tento názor odvolacího orgánu se opírá o rozsudek budějovického krajského soudu z loňského roku, který oproti dosavadní výkladové praxi vyslovil závěr, že řízení ve věci povolení výjimek ze zákazů u zvláště chráněných druhů se řídí tzv. zásadou oficiality," specifikovala Magdalena Hanáčková.

"Bude tedy nutné získat nové podklady o vlivu tohoto záměru na tetřívka obecného, a protože z dosavadního průběhu řízení i z průběhu předchozího procesu EIA lze usuzovat, že v této otázce nevládne mezi odbornou veřejností shoda, bude nutné věnovat mimořádnou pozornost zjištění skutečného stavu věci, o němž nebudou důvodné pochybnosti," dodala mluvčí.

ČTĚTE: Petrovice chtějí dvě desítky větrných elektráren. Jsou ve sporu s krajem

U Bogatynie mají vyrůst větrníky. Liberečtí se obávají hluku

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře