Křetínského větrníky na Moldavě zatím nebudou, ministerstvo zrušilo výjimku

U Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ PetroviceU Moldavy zatím větrné elektrárny nebudou. Foto: Foto: archiv MěÚ Petrovice

Moldava - Ministerstvo životního prostředí zrušilo dvě výjimky z ochrany životního prostředí firmě EP Renewables, za kterou stojí Daniel Křetínský, spolumajitel EPH či fotbalové Sparty. Výjimky původně udělil Krajský úřad Ústeckého kraje.

Reklama

U Moldavy v Krušných horách má v plánu firma vybudovat 18 větrných elektráren. Díky tomu, že EP Renewables nezískala výjimky, nemůže zažádat o stavební povolení. Na rozhodnutí jako první upozornila MF Dnes.

"Pokud žadatel nepožádá o pokračování v řízení před uplynutím lhůty (před 30.6.2014), nebude se odbor územního plánování a stavebního řádu touto žádostí zabývat, neboť řízení z vůle žadatele neběží," uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí ústředním důvodem pro zrušení obou rozhodnutí byl názor odvolacího orgánu, podle něhož mělo být řízení vedeno i ve věci povolení výjimky pro druh tetřívek obecný, a to bez ohledu na to, že o povolení pro tento druh investor nepožádal.

"Tento názor odvolacího orgánu se opírá o rozsudek budějovického krajského soudu z loňského roku, který oproti dosavadní výkladové praxi vyslovil závěr, že řízení ve věci povolení výjimek ze zákazů u zvláště chráněných druhů se řídí tzv. zásadou oficiality," specifikovala Magdalena Hanáčková.

"Bude tedy nutné získat nové podklady o vlivu tohoto záměru na tetřívka obecného, a protože z dosavadního průběhu řízení i z průběhu předchozího procesu EIA lze usuzovat, že v této otázce nevládne mezi odbornou veřejností shoda, bude nutné věnovat mimořádnou pozornost zjištění skutečného stavu věci, o němž nebudou důvodné pochybnosti," dodala mluvčí.

ČTĚTE: Petrovice chtějí dvě desítky větrných elektráren. Jsou ve sporu s krajem

U Bogatynie mají vyrůst větrníky. Liberečtí se obávají hluku

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře