Kraji s penězi pro sociální služby má pomoci stát

Michaela Marksová Tominová. Foto: archiv Ústecký krajMichaela Marksová Tominová. Foto: archiv Ústecký kraj

Ústí n/L. - Problémy s financováním sociálních služeb v Ústeckém kraji by měl vyřešit stát. Myslí si to radní kraje Martin Klika (ČSSD). jeho stranická kolegyně a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová příslibila při nedávné návštěvě Duchcova a Ústí nad Labem pomoc.

Reklama

Ministryně s vedením kraje řešila velmi aktuální otázku financování sociálních služeb. "Ústecký kraj totiž v letošním roce získal na tyto služby méně prostředků od státu, než tomu bylo v předchozích letech," podotkla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) proto v dopise vyzval ministra financí Andreje Babiše (ANO) k dalšímu jednání o dofinancování.

"O této otázce jednali hejtmané na Radě Asociace krajů už v březnu 2015 za přítomnosti paní ministryně Michaely Marksové, která přislíbila krajům dalších 720 milionů korun. Vážený pane ministře, žádám vás proto, abyste ve spolupráci s ministryní práce a sociálních věcí dofinancování sociálních služeb krajům co nejdříve dořešili a zajistil,“ uvedl hejtman v dopise.

ČTĚTE:  S dotacemi na sociální služby jsme nepochybili. Drogový problém v kraji je, říká Martin Klika

Kauza sociální služby. Kraj umožní rozšířit základní síť poskytovatelů

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře