Kraj tlačí na ministerstvo vnitra, ať zruší (utajované) středisko pro azylanty v Ústí nad Labem

Muži, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comMuži, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ÚSTÍ NAD LABEM - Prakticky v tichosti funguje integrační středisko pro azylanty v Ústí nad Labem. O jeho existenci prý donedávna nevědělo vedení města, ani Ústecký kraj. Ten nyní usiluje o jeho zrušení.

Reklama

Není to tajná informace, ale příliš se o ní nemluvilo ani nepsalo.

V Předlicích, v jedné z problémových čtvrtí Ústí nad Labem, provozuje integrační azylové středisko pro cizince ministerstvo vnitra. To nyní dostane dopis od ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM).

"Pan hejtman v nejbližších dnech odešle dopis adresovaný ministru vnitra a předsedovi vlády s požadavkem na zasílání pravidelných měsíčních informací ohledně počtu umístěných klientů v Integračním azylovém středisku Předlice," sdělila mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Podle mluvčí hejtman bude požadovat přednostní umisťování klientů v ostatních třech podobných zařízeních rozmístěných v České republice. "Také bude žádat o postupnou snahu ze strany ministerstva vnitra tlumit činnost Integračního azylového střediska Předlice v budoucích letech tak, aby bylo toto zařízení na území Ústeckého kraje postupně zcela zrušeno," nastínila znění dopisu.

Vedení kraje argumentuje tím, že Ústecký kraj se řadí na přední příčky mezi regiony, které se dlouhodobě potýkají s jednou z nejvyšších měr nezaměstnanosti, nedostatečnou kvalifikací dostupné pracovní síly, výskytem mnoha sociálně vyloučených lokalit a neintegrovaných skupin obyvatelstva.

"Nemůže být tedy  vhodným prostředím pro úspěšné naplňování smyslu a účelu sociální integrace," dodala Lucie Dosedělová.

Integrační azylové středisko slouží k přechodnému ubytování azylantů. V současnosti je podle webu ministerstva vnitra umístěné nejen v ústeckých Předlicích, ale také v Brně, České Lípě, Jaroměři.

Pobytová střediska se nacházejí v Havířově a v Kostelci nad Orlicí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.9 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře