Kraj ředitelku duchcovského gymnázia Janu Polákovou neodvolá

Školní lavice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comŠkolní lavice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov, Ústí n/L. - Venkovní prostesty studentů duchcovského gymnázia skončily, nyní mají probíhat happeningy uvnitř budovy. Kraj mezitím sdělil, že ředitelku školy Janu Polákovou odvolávat z funkce nehodlá.

Reklama

"Ústecký kraj celou situace pečlivě sleduje a vyhodnocuje. Má připravené varianty řešení, které musí projednat a schválit orgány kraje počínaje výborem pro výchovu a vzdělávání přes radu a zastupitelstvo. Vše bude záležet na výsledcích přijímacího řízení do prvních ročníků," sdělila mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Podle ní Ústecký kraj jako zřizovatel se pohybuje v mantinelech vytýčených školským zákonem. "Za chod školy a personální politiku plně odpovídá ředitel a jeho odvolání je možné pouze v případě porušení zákona," dodala.

Nelíbí se jim, že šéfka školy Jana Poláková, prý protěžuje průmyslovku a propouští pedagogy gymnázia. Jenže kraj, jako zřizovatel, varoval, že škola se potýká s nedostatkem žáků a může i skončit.

ČTĚTE: Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře