Kdo jsou lídři Ústeckého a Libereckého kraje. Sídlo mají v Děčíně a Jablonci nad Nisou

Hutní materiál, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHutní materiál, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Severní Čechy - Je to překvapivé, ale ani jedna z těžařských firem v Ústeckém kraji nepatří do trojice nejvýkonnějších. Hornictví tolik nevydělává, jak by se mohlo zdát. Naopak miliardové tržby je schopna vydělat stavební firma.

Reklama

Podle žebříčku Czech Top 100 lze zjistit, které firmy měly nejvyšší tržby v roce 2014. Lze tak konstatovat, které firmy patří mezi lídry v Ústeckém a Libereckém kraji.

Na Ústecku první dvě příčky obsadil Armex Group a Armex Oil, obě firmy mají sídlo v Děčíně. První dosáhla tržeb 15,6 miliardy korun, druhá 14,2 miliardy korun.

Na třetím místě jsou skláři z Teplic. AGC Flat Glass Czech dosáhl tržby ve výši 12,9 miliardy korun.

V Libereckém kraji je jedničkou firma TRW Automotive Czech z Jablonce nad Nisou s 11,7 miliardy korun. Z hlediska výše tržeb je na dvojce stavební holding Syner, který dosáhl na 3 miliardy a na třetím místě je výrobce kolejových vozidel Bombardier Transportation z České Lípy. Tržby za rok 2014 činily 2,2 miliardy korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Děčínsko

Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd! Bouřky zaměstnaly hasiče. Každou chvíli měli výjezd!
Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek
Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy Basketbalisté Děčína jsou znovu ve finále ligy

Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč! Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč!
Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky Sesuv půdy na trať z Dolního Žlebu do Bad Schandau zastavil mezinárodní rychlíky
Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000 Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000


Komentáře