Kauza Zahrada Čech: Policie prověřuje město Litoměřice i výstaviště

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice /VÍME PRVNÍ/ - Policie se zabývá pronajímatelem i městem Litoměřice kvůli výstavišti Zahrada Čech. Na aktéry kauzy bylo podáno trestní oznámení. I kvůli tomu je svoláno mimořádné zastupitelstvo města.

Reklama

Policie vzhledem k vedenému trestnímu oznámení v souvislosti s činností společnosti Zahrada Čech s.r.o. Litoměřice a v souvisosti s nájemní smlouvou a investicemi do výstaviště požádala 11. ledna 2016 starostu města Ladislava Chlupáče (ODS) o ustanovení kompetentní osoby k podání vysvětlení k dané problematice.

Kdo bude osobou, se bude jednat na mimořádném zastupitelstvu, které je svoláno na 21. ledna 2016. V návrhu je, aby kompetentním člověkem byl ustanoven místostarosta Karel Krejza (ODS). Ten by za město měl policii vysvětlit problematiku činnosti společnosti Zahrada Čech s.r.o. související s nájemní smlouvou a investicemi do areálu společnosti.

O co jde v kauze? Litoměřičtí radní schválili před loňskými Vánoci změnu nájemní smlouvy výstaviště Zahrada Čech a licenční smlouvu k ochranným známkám stejnojmenných výstav. Podle opozičního zastupitele Petra Urbánka (ANO) může městu vzniknout až 100 milionová škoda a dopisem vyzval starostu Ladislava Chlupáče (ODS), aby pozastavil usnesení rady města.

Rada města 17. prosince 2015 schválila aktualizaci nájemní a licenční smlouvy na pronájmu areálu výstaviště Zahrady Čech a užívání ochranných známek spojených s pronájmem tohoto areálu se společností Zahrada Čech s.r.o.

Společnost je půl na půl vlastněna Městem Litoměřice a společností EXPO CZ.

"Na závažné porušování nájemní smlouvy na pronájem areálu výstaviště Zahrady Čech jsme dlouhodobě poukazovali. Nyní schválené změny na mě působí dojmem snahy tato porušení nájemní smlouvy dodatečně legalizovat," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz Petr Urbánek.

Vedení města se zatím nevyjádřilo, na dotaz redakce neragovala ani mluvčí města, starosta či místostarosta.

SOUVISEJÍCÍ: Litoměřicím může vzniknout škoda až 100 milionů, varuje Petr Urbánek z ANO

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře