Kauza vražda Housky. Před soudem stanul obžalovaný exvoják. Odmítl vypovídat

Policejní auto, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.czPolicejní auto, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

Ústí n/L., Chomutov - Ostře sledovaný soud s údajným vrahem politika ČSSD z Chomutova Romana Housky začal. Ústecký krajský soud začal projednávat vraždu partnera bývalé hejtmanky Jany Vaňhové.

Reklama

Před soudem stanul Michal Krnáč, bývalý voják z Krupky u Teplice, ketrý byl obžalován z vraždy Romana Housky. Ta se stala v listopadu 2013.

V případě odsouzení muži hrozí 20 let vězení, v krajním případě i výjimečný trest.

Přestože hlavní líčení začalo v pátek (3.10.2014) dopoledne v budově krajského soudu v Ústí nad Labem, moc se toho nekonalo. Soud jen vyslechnl obžalobu, rozhodnul o prodloužení vazby pro údajného vraha a přehrál videozáznam z policejní rekonstrukce činu. Soudní líčení bylo odročeno na druhou polovinu října.

V kauze vraždy Romana Housky se stále objevují nejasnosti. Například advokáti Jany Vaňhové se domnívají, že muž, který stojí před soudem, byl jen koncovým článkem a vraždu si někdo objednal.

Dále advokát Michael Kis zastupující poškozené uvedl, že Houskova životní partnerka Jana Vaňhová požaduje za pořádání pohřbu a výrobu kamenného náhrobku zhruba 160 tisíc korun, dcery a matka 240 tisíc korun a nezletilá 13letá dcera jeden milion korun. Celkově tedy přes dva miliony korun.

Obžalovaný Michal Krnáč se navíc rozhodl, že před soudem nebude vypovídat. Soudce četl jen jeho výpověď uvedenou po zadržení. Obžalovaný se k vraždě Romana Housky přiznal.

ČTĚTE:  Kauza vražda Housky. Bývalý voják měl střílet najisto, tvrdí policie

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře