Kauza Tonaso: Výroba nebezpečného Elsilu má zelenou. Zvýšit objem výroby umožnilo MŽP

Továrna, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comTovárna, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústí n/L. - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) umožnilo firmě Vodní sklo zvýšit objem výroby nebezpečné látky Elsil, a to v průmyslové zóně Tonaso v Neštěmicích. I přes nesouhlas obyvatel a petice.

Reklama

Ministerstvo životního prostředí umožnilo firmě Vodní sklo zásadně zvýšit objem výroby nebezpečné látky Elsil v průmyslové zóně Tonaso v areálu Tonasa v Ústí nad Labem. Nepomohla tak ani petice s 1125 podpisy, ani odvolání ústeckého magistrátu.

"Žadatel (Vodní sklo - pozn. red.) předložil zákonem stanovené doklady, na základě kterých bylo ve věci rozhodnuto," stojí v souhlasném stanovisku ministerstva životního prostředí, jak upozornila MF Dnes. To potvrdil i krajský mluvčí Zdeněk Rytíř. "Ministerstvo odvolání zamítlo a potvrdilo rozhodnutí KÚ o integrovaném povolení."

Kauza vypukla tím, že firma požádala o navýšení výroby ze současných zhruba 90 tun za rok. Krajský úřad Ústeckého kraje nakonec vyhověl a změnil integrované povolení. Díky tomu umožnil společnosti navýšit produkci na tisíc tun ročně.

Proti záměru se vznesla vlna nevole, lidé převážně z ústecké čtvrtě Neštěmice sepisovali petice. Negativně se k záměru stavěla i neštěmická radnice.

Petice zamířila na MŽP spolu s odvoláním města proti rozhodnutí krajského úřadu, ministerstvo však námitky zamítlo. "Účastník řízení, město Ústí nad Labem, nevznesl žádné připomínky či námitky v průběhu probíhajícího správního řízení. Důvody, které uvedl v odvolání, jsou z hlediska povolovacího procesu nekonkrétní," uvedlo ministerstvo ve svém stanovisku.

Vodní sklo zatím nesdělila, kdy chce výrobu Elsilu zvýšit, připravuje oficiální stanovisko. Na čtvrtek 27. února 2014 se vedení firmy chystá na setkání s vedením neštěmické radnice.

-ag-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře