Kauza sociální služby. Kraj umožní rozšířit základní síť poskytovatelů

Logo Ústecký kraj
Logo Ústecký kraj

Ústecký kraj - Obrat v kauze financování sociálních služeb. Ústecký kraj umožní neúspěšným žadatelům o dotace se znovu zařadit do základní páteřní sítě poskytovatelů.

Reklama

"Ústecký kraj ještě v první polovině tohoto roku zaktualizuje takzvanou základní síť sociálních služeb Ústeckého kraje pro rok 2015. Odborní pracovníci odboru sociálních věcí každou žádost zhodnotí a stanoví termín návštěvy v zařízení," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz hejtman Ústeckého kraje Oldřich Buběníček (KSČM).

"To stejné proběhne i ve spolupráci s obcí, v jejímž regionu služba působí. Chceme tak pomoci službám, které se do původní základní sítě nedostaly a jsou pro Ústecký kraj významné,“ doplnil. Hejtman je předsedou Komice Asociace krajů ČR pro sociální záležitosti. V současné době je na webu Ústeckého kraje zveřejněna Žádost o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Ústeckého kraje 2015.

Podle kraje při přerozdělování financí na sociální služby v Ústeckém kraji pro rok 2015 byly všechny služby hodnoceny na základě stejných kritérií. Pracovníci krajského úřadu spolu s obcemi s rozšířenou působností hodnotili jejich potřebnost, efektivitu, nákladovost, financování, kvalitu i specifika služby a její spolupráci s obcí či krajem. "Pracovníci úřadu zároveň v nejbližších týdnech znovu navštíví zařízení, která si požádají o zařazení do základní sítě sociálních služeb, která je garancí financování," řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Na Ústecký kraj se od začátku dubna 2015 valí kritika ze stran neúspěšných žadatelů o dotace v rámci sociálních služeb, na kraj zavítala i ministerská kontrola.

ČTĚTE:  S dotacemi na sociální služby jsme nepochybili. Drogový problém v kraji je, říká Martin Klika

Sociální služby na Ústecku jsou v krizi. Neziskové organizace se bouří

Revoluce v dotacích pro sociální služby. Kraj do sítě mnohé nezařadil, bude se propouštět

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře