Kauza sociální služby. Kraj umožní rozšířit základní síť poskytovatelů

Logo Ústecký krajLogo Ústecký kraj

Ústecký kraj - Obrat v kauze financování sociálních služeb. Ústecký kraj umožní neúspěšným žadatelům o dotace se znovu zařadit do základní páteřní sítě poskytovatelů.

Reklama

"Ústecký kraj ještě v první polovině tohoto roku zaktualizuje takzvanou základní síť sociálních služeb Ústeckého kraje pro rok 2015. Odborní pracovníci odboru sociálních věcí každou žádost zhodnotí a stanoví termín návštěvy v zařízení," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz hejtman Ústeckého kraje Oldřich Buběníček (KSČM).

"To stejné proběhne i ve spolupráci s obcí, v jejímž regionu služba působí. Chceme tak pomoci službám, které se do původní základní sítě nedostaly a jsou pro Ústecký kraj významné,“ doplnil. Hejtman je předsedou Komice Asociace krajů ČR pro sociální záležitosti. V současné době je na webu Ústeckého kraje zveřejněna Žádost o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Ústeckého kraje 2015.

Podle kraje při přerozdělování financí na sociální služby v Ústeckém kraji pro rok 2015 byly všechny služby hodnoceny na základě stejných kritérií. Pracovníci krajského úřadu spolu s obcemi s rozšířenou působností hodnotili jejich potřebnost, efektivitu, nákladovost, financování, kvalitu i specifika služby a její spolupráci s obcí či krajem. "Pracovníci úřadu zároveň v nejbližších týdnech znovu navštíví zařízení, která si požádají o zařazení do základní sítě sociálních služeb, která je garancí financování," řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Na Ústecký kraj se od začátku dubna 2015 valí kritika ze stran neúspěšných žadatelů o dotace v rámci sociálních služeb, na kraj zavítala i ministerská kontrola.

ČTĚTE:  S dotacemi na sociální služby jsme nepochybili. Drogový problém v kraji je, říká Martin Klika

Sociální služby na Ústecku jsou v krizi. Neziskové organizace se bouří

Revoluce v dotacích pro sociální služby. Kraj do sítě mnohé nezařadil, bude se propouštět

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře