Kauza Růžička: Na Chomutov zaútočil Josef Ptáčník st. Piráti kontrují trestním oznámením

Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav ChlíbekVladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov /KAUZA/ - Hokejová kauza údajné korupce Vladimíra Růžičky má svou další "oběť", tentokrát v Chomutově. Nový trenér Pirátů, který rezignoval na reprezentaci, působí v klubu, jenž podle Josefa Ptáčníka st. měl požadovat také peníze, aby se o syny "dobře postaral."

Reklama

"Oni nechtějí peníze po rodičích hráčů, kteří jsou průměrní, ale po těch dobrých. Je totiž jasné, že rodič udělá všechno pro to, aby klukovi nezkazil slibně rozjetou kariéru. Moji kluci měli 50 bodů za sezonu. Jenže v Chomutově nedostali v áčku šanci a putovali do Klášterce, protože jsem prostě nezaplatil. Ale já ty peníze prostě neměl. A řeknu vám jedno – kdybych je měl, tak zaplatím. Člověk neměl moc na výběr," prohlásil v rozhovoru pro Blesk Josef Ptáčník, otec bývalých hokejistů Martina (21) a Josefa (23). Jeden z nich se nyní podle deníku živí jako bachař a druhý jako profesionální řidič.

A tato slova rozohnila vedení a majitele chomutovských Pirátů. "Důrazně se ohrazujeme proti výrokům Josefa Ptáčníka staršího v rozhovoru, který uveřejnil 11. června deník Blesk. Otec dvou mladých hokejistů ve zmíněném periodiku naznačuje, že placení za mladé hráče je běžnou praxí v českých klubech, a zmiňuje také Chomutov. Piráti jednoznačně odmítají, že by se takové praktiky děly v jejich organizaci, a na Josefa Ptačníka staršího podali trestní oznámení pro pomluvu. Podobným způsobem bude klub nucen postupovat, pokud se v médiích objeví vyjádření obdobného charakteru," stojí v prohlášení klubu.

Prohlášení Pirátů Chomutov

Josef Ptáčník starší v rozhovoru naznačuje, že jeho starší syn nedostal příležitost v chomutovském A-týmu, protože on jako otec neměl dostatek finančních prostředků, aby jej do sestavy protlačil. Piráti Chomutov takovou možnost jednoznačně odmítají, neboť v klubu funguje několikastupňový mechanismus rozhodování o tom, kam který mladý hráč poputuje.

Není tedy možné, aby jednotlivec – ať už trenér nebo kdokoliv jiný – jakýmkoliv způsobem ovlivnil to, kde bude který mladý hráč nastupovat. Stejně tak Piráti Chomutov odmítají jakoukoliv možnost, že by mladí hráči získávali místo v seniorských týmech organizace za úplatu.

Josef Ptáčník se na přelomu juniorské a seniorské kategorie zapojil do přípravy v partnerské Kadani stejně jako drtivá většina všech talentovaných hráčů opouštějících chomutovský juniorský tým.

Tato praxe je běžná u všech mladíků Pirátů Chomutov. Seniorský hokej si před zařazením na soupisku Pirátů v Kadani vyzkoušel dokonce i takový talent, jakým je Ondřej Kaše, jehož loni draftoval Anaheim a letos s ním podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu. Je tedy naprosto evidentní, že postup klubu je v těchto případech naprosto transparentní.

Vzhledem k nařčením, která Josef Ptáčník starší vyslovil, se Piráti Chomutov rozhodli, že během pátku zveřejní kompletní příběh Josefa Ptáčníka mladšího během působení na severu Čech včetně výpovědí trenérů, kteří s ním pracovali, dalších zástupců klubu či informací, jež se v českém hokejovém prostředí běžně nezveřejňují.

Další hříšník Jan Šťastný?

Vladimír Růžička není v tuto chvíli jediný, který čelí podezření z údajného přijetí úplatku či sponzorských peněz, jak se v kauze bývalého reprezentačního trenéra začalo spekulovat.

Kromě Vladimíra Růžičky vyplulo na povrch další konkrétní jméno trenéra, který čelil podezření z korupčního jednání. To měl být i údajný důvod toho, že skončil v Liberci před dvěma lety Jan Šťastný.

Následně zamířil za Vladimírem Růžičkou do Slavie.  Byl jeho skautem na nedávno skonečném mistrovství světa a nyní bude jeho asistentem v Chomutově.

"Potvrzovat konkrétní jméno nebudu. Asi před rokem a půl jsme tu řešili problém, který na základě nějakých indicií nastal, a nechtěli jsme, aby nepříjemná situace mezi rodiči a tím trenérem byla a domluvili jsme se na ukončení jeho činnosti, čímž jsme to uzavřeli. Špatná atmosféra měla nádech korupčního jednání,“ řekl iSport.cz generální manažer klubu Ctibor Jech.

Podle generálního manažera klub neměl žádný hmatatelný důkaz, zda se něco stalo.

Pro iSport.cz promluvil i samotný Jan Šťastný. "Filip Pešán (člen sportovního vedení klubu) mi řekl, že jsem si nesedl s viceprezidentem klubu, že jsem sepsul nějakého hráče před rodiči a že jsem měl vzít někde nějaké peníze. To bylo všechno, co mi bylo řečeno. Problémem ještě bylo, že jsem v prosinci byl během utkání vyloučen ze střídačky a pod nějakou tíhou jsem si odemkl šatnu rozhodčích a vzal si trenérský průkaz, to se řešilo i na svazu," uvedl pro sportovní web současný asistent Vladimíra Růžičky v Chomutově.

Vše odstartoval Miroslav Palaščák

Kauzu odstartoval před světovým šampionátem Miroslav Palaščák, otec bývalého hokejisty, který působil v juniorském týmu pražské Slavie. Palaščák natočil skrytě video s Vladimírem Růžičkou, které má údajně naznačovat korupci. Případem se zabývá policie.

ČTĚTE:  Podepsáno. Vladimír Růžička je trenérem Pirátů

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Chomutovsko

Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu
Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani
Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h! Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník
Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska
Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové

OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory
Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci? Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci?
Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Senzace! Chomutov je krok od semifinále Senzace! Chomutov je krok od semifinále
Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off
Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava


Komentáře