Kauza roudnické nemocnice graduje. Došlápne si Bradáčová na soudce ústeckého krajského soudu?

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Kauza roudnické nemocnice, o kterou usiluje investiční skupina Penta prostřednictvím Penta Hospitals CZ, míří do další fáze. Stávkový výbor zaměstnanců odeslal vrchní státní zástupkyni otevřený dopis. Je to předzvěst trestního oznámení?

Reklama

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová by se měla zaměřit na ústecký krajský soud a konkrétně na práci soudců, kteří řeší - nebo spíše podle signatářů otevřeného dopisu neřeší - kauzu týkající se Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem.

V rámci této vleklé kauzy je několik větví sporů. V této konkrétní jde o soudní tahanice, které zatím vyvrcholily začátkem června 2018, kdy soudce ústeckého krajského soudu rozhodl o ustanovení tzv. hmotně-právního opatrovníka. Tím de facto roudnickou nemocnici "poslal do nucené správy".

I za přispění některých médií byl vyvolán chaos, kdy údajně výkonný ředitel Tomáš Krajník měl "vyvádět" peníze z nemocnice. Jednalo se však o tzv. faktoring, kterému se říká i postoupení pohledávky, respektive jde o legální způsob financování podnikatelských subjektů v rámci provozního financování.

SOUVISEJÍCÍ: Jakub Zavoral zaměstnancům podíl nemocnice prodat nechce. Slíbil ho Pentě, potvrdil

Kvůli tomu 20. června 2018 protestovali zaměstnanci a veřejnost na roudnickém náměstí.

Zástupce hmotně právního opatrovníka Jan Mašek vidí situaci jinak.

"Můžeme říct, že ekonomika nemocnice je zcela stabilní. Nedá se říct, že by byla jakýmkoli způsobem do budoucna ohrožena –proti jiným zdravotnickým zařízením je hospodaření nemocnice vlastně ve výborných číslech, takže pacienti ani zaměstnanci nemusí mít vůbec žádné obavy," uvedl podle Českého rozhlasu Sever Jan Mašek.

I na základě toho podal Tomáš Krajník na spolumajitele roudnické nemocnice Jakuba Zavorala trestní oznámení za údajnou pomluvu. Některým médiím měly být zaslány i předžalobní výzvy.

To ale není všechno. Zaměstnanci nemocnice se rozhodli napsat otevřený dopis vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové, aby převzala iniciativu a zaměřila se na rozhodování některých soudců Krajského soudu v Ústí nad Labem.

"Žalobce Goliáš (Ing. Zavoral, který přenechal své právní postavení v nemocnici finanční skupině Penta, Ing. Matek - zástupce finanční skupiny Penta pro roudnickou nemocnici). Proti stojí jako David - MUDr. J. Krajník a 98 % zaměstnanců roudnické nemocnice. Zaměstnanci odmítají obvinění ředitele nemocnice Mgr. Tomáše Krajníka, že od roku 2015 tuneloval nemocnici a  "dal si malou domů 73 mil. Kč”. Na těchto lžích stojí předběžná opatření soudce Mgr. Fellnera, která od roku 2016 nedošla před řádný soud a trvají prozatímně dosud. Proto prosíme o dohled nad naším případem paní Vrchní státní zástupkyni JUDr. Lenku Bradáčovou. Prosíme o definitivní rozsudek, který má po předběžném opatření co nejrychleji následovat a tímto rozsudkem potvrzení nebo odvolání nucené správy. Ne její prozatímní rozmístění v naší fungující nemocnici. Roudnická nemocnice volá a prosí o pomoc!" stojí na facebookovém profilu Boj za záchranu roudnické nemocnice podruhé.

Vyjádření Jakuba Zavorala a společnosti Penta Hospitals CZ z 10.7.2018

"Já na tu nabídku reagovat nebudu," uvedl Jakub Zavoral, spolumajitel Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem, jako reakci na výzvu zaměstnanců. Ti na červnové demonstraci oznámili, že podíl chtějí koupit.

Tři týdny mlčení prolomil Jakub Zavoral, spolumajitel roudnické nemocnice. Ve vyjádření pro agenturu ČTK, z kterého citovala Mladá fronta Dnes ve svém úterním (10.7.2018) článku, vyplývá, že na výzvu zaměstnanců reagovat nebude.

"Já na tu nabídku reagovat nebudu, protože jsem se smluvně dohodl se společností Penta Hospitals CZ," je citován Jakub Zavoral.

V článku je i vyjádření mluvčí Penty Hospitals CZ Lenky Holé. I Pentě, konkrétně jednomu z partnerů, kterým je miliardář Marek Dospiva, byl poslán dopis s výzvou, že zaměstnanci by od Penty, pokud Jakub Zavoral firmě prodá svůj podíl, ho odkoupili.

"Před několika dny jsme obdrželi výzvu stávkového výboru zaměstnanců Podřipské nemocnice, za který vystupuje Ondřej Krajník, k jednání o odkoupení pana Jakuba Zavorala v nemocnici. Jelikož podíl v nemocnici Penta Hospitals CZ nevlastní, nevidíme důvod k takovému jednání," je citována Lenka Holá.

I ona podle článku v Mladé frontě Dnes potvrdila předběžnou dohodu o odkoupení podílu Jakuba Zavorala.

Podle Lenky Holé Penta Hospitals CZ stále čeká na vyřešení sporu s druhým spolumajitelem Podřipské nemocnice Josefem Krajníkem.

Reklama

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře