Kauza ROP Severozápad: Podílel se velvyslanec v USA Petr Gandalovič na ovlivňování dotací?

Petr Gandalovič. Foto: archiv MZV ČRPetr Gandalovič. Foto: archiv MZV ČR

Ústí n/L. - Bývalý primátor města Ústí nad Labem, bývalý ministr zemědělství a současný velvyslanec v USA Petr Gandalovič podle bývalého ředitele dotačního úřadu Petra Kušnierze patří do skupiny lidí, kteří se údajně podíleli na ovlivňování dotací.

Reklama

Petr Gandalovič byl předním politikem ODS v Ústeckém kraji. Než se stal ministrem zemědělství v Topolánkově vládě, byl primátorem města Ústí nad Labem. Nakonec zakotvil na české ambasádě v USA, kde je dosud.

Petr Kušnierz, bývalý ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad, začal vypovídat u soudu a ručně sepsal seznam lidí, kteří se údajně podíleli na dotačních podvodech.

Jedním ze jmenovaných je i Petr Gandalovič. "Rozdělování dotací jsem nikdy neovlivňoval a nikdy jsem se o to ani nezajímal," reagoval v rozhovoru pro Aktuálně.cz Petr Gandalovič.

Dále odmítl, že by projekty, o kterých se před soudem hovoří, znal. Podle svých slov se zajímal jen o dva - o trolejbusy pro Ústí nad Labem nebo Collegium Bohemicum.

Petr Gandalovič dále nechápe, proč byl jmenován. Avšak přiznal, že za jeho působení Petr Kušnierz pracoval na ministerstvu zemědělství.

Současný velvyslanec v USA dále dodal, že policie ho nekontaktovala.

ČTĚTE:  Kauza ROP Severozápad: Exředitel Petr Kušnierz u soudu začal odkrývat zákulisí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře